Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
44 posty 46 komentarzy

Wrocławski Komitet

Wrocławski Komitet - Wrocławski Komitet Patriotyczny serdecznie zaprasza wszystkich patriotów, którzy chcą aktywnie działać na rzecz zjednoczenia Narodu Polskiego i naprawy Rzeczypospolitej: kontakt@wroclawskikomitet.pl

Wrocławski Komitet Patriotyczny – dwa lata realizacji Narodowych Powinności

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Każdy, kto Polakiem się czuje i dla Rodziny swojej chce Przyszłości Polskiej, nie może już ni dnia strawić narzekaniem, ale ma wypełniać go Wysiłkiem Narodowym z innymi, których znaleźć może – więcej; odszukać powinien.

 

 

Szanowni Członkowie i Sympatycy

Wrocławskiego Komitetu Patriotycznego,

Drodzy Patrioci,

 

Już dwa lata idziemy razem, ramię przy ramieniu, zmierzając ku Polsce zadanej i wyśnionej – ku Polsce Wolnej i Wielkiej. Nie jest to droga łatwa a stąpanie po niej nie proste, ale najważniejsze obecnie dla każdego Polaka, aby na tę drogę wejść i nie dać się z niej sprowadzić czy zepchnąć.

Kierując dzisiaj do Was tych kilka słów z okazji drugiej rocznicy działalności Wrocławskiego Komitetu Patriotycznego, zacznę od podziękowań za niezwykłą mnogość życzeń, które w związku z tym faktem napłynęły, i którymi jesteśmy głęboko poruszeni. Na wszystkie te wyrazy uznania zapracowaliśmy wspólnie i wszystkim w równym stopniu one przynależą.

Praca ta wytrwała i konsekwentna, sprawia, że szeregi nasze rosną a możliwości stają się większe. I chociaż jako Naród daleko jesteśmy jeszcze od tego, aby z wrażych rąk wydobyć nasze Państwo i podjąć w nim gospodarski zarząd, to przecież nie można nie zauważyć, jak powstałe w naszym gronie idee rozchodzą się i zapładniają ducha i serca Polaków do koniecznego wysiłku – jak przyoblekają się w ciała działań prawdziwych.

Oprócz aktywności o charakterze koncepcyjnym, nie ustaje również nasza praca organizacyjna. Od początku istnienia Komitetu, staramy się inicjować powstawanie lokalnych środowisk patriotycznych i konsolidować już te istniejące, szukając ciągle jak najlepszej budowy formuły narodowej jedności i współdziałania.

Wypracowana i przyjęta przez Wrocławski Komitet Patriotyczny w końcu zeszłego roku /24. października 2011/, formuła Konwentu Narodowego Polski, jako osnowy organizacyjnej Materii Narodowej, dynamicznie się rozprzestrzenia i staje się powoli ważnym punktem odniesienia, zarówno dla autentycznych środowisk narodowo-patriotycznych, jak i dla polskojęzycznego, miazmatu polityczno-medialnego, sprawującego okupacyjną władzę w Państwie Polskim od czasu zawiązania zdradzieckiego „paktu okrągłego stołu”. Jak licząca jest to już inicjatywa, świadczą najlepiej liczne ataki różnych grup osłonowych totalitarnego układu władzoopozycji i podejmowane z determinacją wysiłki, aby Konwent Narodowy przejąć lub przynajmniej rozbić – jak na razie, dzięki Bogu, całkowicie nieskuteczne, i żywię głęboką nadzieję, że takimi pozostaną aż do momentu, kiedy stanie się on Polską Siłą Powszechną i zagrozić mu nie będą w stanie.

W tym miejscu pragnę szczególnie podziękować tym wszystkim, którzy byli bezpośrednio zaangażowani w opracowanie prawideł Konwentu Narodowego i stworzenie jego zrębów organizacyjnych, zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami, oraz tym z naszych Członków i Sympatyków, którzy już włączyli się w wysiłek konwentowy – to najpilniejsza jest dzisiaj potrzeba.

Przed nami Wielki Kongres Patriotyczny. Należy go dobrze przygotować a jego efekty jak najlepiej dla Polski wyzyskać. Do tego czasu jednak, musimy zbudować trwałą, narodową podwalinę; szeroką bazę narodowego poparcia i współudziału – wszyscy patriotycznie myślący Polacy powinni się poważnie zaangażować w proces Narodowego Wstawania.

Już najwyższy czas, aby przestać mylić wysłuchiwanie czczych oracji, wygłaszanych przez partyjnych reżyserów i piewców „polskiej beznadziei” z konkretnymi wysiłkami, które cokolwiek w Ojczyźnie zmienić mogą - nie dajcie się zatruwać tej paplaninie i uśpić na śmierć.

Wszyscy czujemy, że sytuacja w Rzeczypospolitej dojrzewa do poważnej, Narodowej Refleksji. Refleksji, od której będzie zależało dalsze trwanie Narodu Polskiego i jego Państwa. Postarajmy się na ten moment jak najlepiej przygotować, organizując się w Siłę Pewną i Znaczącą.

Pod żadnymi pozorami nie dajmy się prowokować i wyciągnąć na ulice, gdzie scenariusz jest gotowy, aby Naród zniszczyć kolejnej hekatomby makabrą. Polskie Ręce powinny tym razem pozostać założone z tyłu, w mądrym geście obserwacji i wyczekiwania na moment właściwy.

Niech odwieczni szalbierze i prowokatorzy wojen nieludzkich biorą się za łby do woli a ich „mądre rady” i judzenia trafiają do im podobnych i bliskich. Nich zło, które z taką nienawiścią sieją wyrośnie w ich własnych ogrodach, zagrabionych wymordowanym narodom.

 

Każdy, kto Polakiem się czuje i dla Rodziny swojej chce Przyszłości Polskiej,

nie może już ni dnia strawić narzekaniem, ale ma wypełniać go Wysiłkiem Narodowym z innymi,

których znaleźć może – więcej; odszukać powinien.

 

Marek Delimat

Grupa Inicjatywna

Wrocławskiego Komitetu Patriotycznego 

kontakt@wroclawskikomitet.pl

 

//www.wroclawskikomitet.pl/komitet/historia/item/1065-wroc%C5%82awski-komitet-patriotyczny-%E2%80%93-dwa-lata-realizacji-narodowych-powinno%C5%9Bci

KOMENTARZE

 • Dwa lata.
  Dwa lata to nie tak dużo, a tak wiele zostało zrobione. Przede wszystkim znacznie oczyściła się przestrzeń polityczna przed Wrocławskim Komitetem Patriotycznym. Ruch polityczny w Konwencie Narodowym Polski, którego twórcą jest Pan Marek Delimat, spowodowała podniesienie przyłbic przez wiele osób, którym te przyłbice zasłaniały twarz. Teraz więcej wiadomo, kto gra nie swoją partię i to znaczonymi kartami. Aż dziw, ile wysiłku włożono, aby zniszczyć Wrocławski Komitet Narodowy i uniemożliwić powstanie Konwentu Narodowego Polski, w oparciu o doktrynę polityczną Pana Marka Delimata. Ten proces oczyszczania przedpola jeszcze się nie zakończył, ale ma się już ku końcowi. W cieniu tej hałaśliwej krzątaniny trwają prace nad stworzeniem formacji narodowej na silnych podstawach, lojalnych wobec polskich interesów narodowych Polaków. Dzięki Bożej Opatrzności idą nadspodziewanie dobrze. Potrzeba w Narodzie takiej siły jest niezwykle silna i żywotna, jak się okazało. Naród Polski jeszcze żyje, myśli i czuje po polsku. Teraz trzeba, żeby zaczął działać po polsku. Tak nam dopomóż Bóg.
 • A te szabelki?
  Rdza wam pokryje!! Dlaczego w piatek nie zostaly uzyte? Bylo ciac Ruskich!
 • @jaDOCENT 18:20:28
  Nie podobają się Panu te "szabelki"? Ładna historyczna polska broń - symboliczna. Teraz trzeba innej broni.
 • @Halszka
  Czy naprawdę sądzisz że to jest inicjatywa która zdoła porwać Naród Polski? Wielu jest chętnych do liderowania. Jeżeli temu środowisku zależy na Polsce, to czy zrzekną się liderowania i wejdą w jeszcze szerszy ruch obywatelski jako jedno z wielu środowisk? Trzeba nam nowej Solidarności i bardzo daleko do tego. To jeszcze o wiele za mała inicjatywa, ale zgoda - zauważalna.

  Istotnie wiele się zmieniło od 2010, w PiS doszło do szeregu rozłamów, niektórzy zaś wrócili do macierzy. Już nikt nie ma żalu do Marka Delimata za usamodzielnienie się polityczne. Nie oni jedni tak uczynili. PiS będzie się dalej rozpadał, ale ruch Delimata ma granice wzrostu, w końcu do nich dojdzie, do ściany i co dalej? Wybory i zajadła walka głównie z rozłamowcami PiS o 1-3%? A środowiska NE będzie spało? Tu także będzie komitet wyborczy, pewnie i kilka innych. Dlaczego nie zbierzemy tego wszystkiego w jedną całość? Dlaczego??? Bo ambicje liderów, poszczególnych kanap?
 • @Marek Kajdas 22:26:13
  Konwent Narodowy Polski nie będzie stawał do żadnych wyborów, dopóki nie stanie się dostatecznie silny na to, żeby zmienić sytuację polityczną w Polsce. Nie będzie żyrował i uwiarygodniał swoją obecnością wyścigów uczestników układów okrągłostołowych. KNP, w rozumieniu Marka Delimata, to zupełnia inna filozofia polityki. Zwycięstwo w wyborach to ma być skutek, a nie cel. Mało kto to rozumie. Kto chce, niech wspiera ten obecny układ, który ściga się na listach wyborczych w niezdrowych i szkodliwych dla Polski zawodach partyjniackich. KNP stawia sobie cele narodowe, a nie partyjne. I to tyle. Czy się taki zamysł powiedzie? Trzeba nad tym pracować i to się dzieje, Panie Marku. To ciężka i odpowiedzialna praca. Nic na siłę. Cieszę się, że zrozumiano już iż zarzuty stawiane PiS przez Pana Marka Delimata i Wrocławski Komitet Patriotyczny są zasadne i są konstruktywną propozycją dla Polski.
 • @jaDOCENT 18:20:28
  Ma Pan specyficzne poczucie humoru, które obserwuję od pewnego czasu. Czego ono jest wyrazem? Pan Marek Delimat w powyższym tekście dokładnie tłumaczy, że nie tędy dzisiaj droga do wolności Polaków. Czy Pan chciałby, żeby polała się krew i Polacy znowu byli upodlani za cudze misterne gry wojenne?

  Proszę zajrzeć do historycznych opracowań i zobaczyć, co się stało po polskich powstaniach narodowych w XVIII i XIX wieku i dlaczego? Komu i w jakiej mierze się przyczyniły, kto odniósł i jakie korzyści z przelanej Polskiej Krwi?
 • @Halszka 18:25:46
  Łoj tam zaraz nie podobają. Czy ja coś takiego napisałem? Moim zdaniem są
  tu niejako tylko na pokaz, a przecież mogły by być użyteczne w walce z ruskimi.
 • @Halszka 01:56:51
  A tak na serio to daleki jestem od jakiejkolwiek przemocy, a posługiwanie się alegorią nie może być poczytywane jako nawoływanie do agresji. Bo czy tu zaglądają osoby bezmyślne? Jednak wielu sprowadza swoją aktywność jedynie do pisywania na tym portalu. A możliwości działania jest przecież wiele.
 • @jaDOCENT 11:32:38
  I co Pan robi, w ramach owych "wielu możliwości działania"?
 • @grzech 14:12:19
  Całkowicie się z Panem zgadzam, ale do tego trzeba uczciwych ludzi, patriotów, ludzi odważnych cywilnie, mądrych, pracowitych, lojalnych wobec Polski, a nie ludzi służb specjalnych, którzy rozbijają jedność polskiego społeczeństwa świadomie i celowo. Dlaczego? Tego chyba nie muszę tutaj pisać.
 • @Halszka 14:42:32
  A czy ja jestem od tego by się spowiadać przed Panią? Ci co trzeba to wiedzą.
 • @jaDOCENT 22:33:56
  No cóż, nie jest Pan specjalnie uprzejmy, a nawet chyba jest Pan nieuprzejmy. Pan nie chce mi się spowiadać, a ja nie chcę żeby Pan mnie pouczał. Ot, co.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031