Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
44 posty 46 komentarzy

Wrocławski Komitet

Wrocławski Komitet - Wrocławski Komitet Patriotyczny serdecznie zaprasza wszystkich patriotów, którzy chcą aktywnie działać na rzecz zjednoczenia Narodu Polskiego i naprawy Rzeczypospolitej: kontakt@wroclawskikomitet.pl

Konwent Narodowy Polski - czym jest?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Szanowni Państwo, Drodzy Patrioci,

 

Wypracowany we Wrocławskim Komitecie Patriotycznym i powołany decyzją jego zgromadzenia, do politycznego życia, kilka zaledwie miesięcy temu, Konwent Narodowy Polski, rozwija się i zyskuje rosnącą akceptację oraz, tak potrzebne wspólnej sprawie, poparcie i zaangażowanie Polaków. Dwuletni trud bardzo wielu osób, skupionych we Wrocławskim Komitecie Patriotycznym, włożony w stworzenie formuły, inicjującej i wspomagającej konsolidację środowisk narodowo-patriotycznych przynosi powoli rezultaty, o których zawsze marzyliśmy.

 

Jak to się zaczęło?

Formuła Konwentu Narodowego Polski, po przyjęciu jej przez zgromadzenie Wrocławskiego Komitetu Patriotycznego w dniu 24 października 2011 roku, została ogłoszona w Organie Informacyjnym WKP „PATRIOTA” z 5. listopada, a po raz pierwszy zaprezentowana publicznie na spotkaniu przedstawicieli środowisk patriotycznych w Łodzi, w dniu 6. listopada, zorganizowanym pod patronatem Porozumienia Łódzkiego, które, z inicjatywy Członka Grupy Inicjatywnej Wrocławskiego Komitetu Patriotycznego, zostało przekształcone w I Konwent Narodowy Polski.

Dzisiaj, mając jasno określony cel, możemy w sposób otwarty i zdecydowany na jego rzecz pracować, stawiając sobie za wrogów pierwszych; powszechne zniechęcenie, obojętność i niewiarę w Polskę i Polaków, które, aby go osiągnąć, musimy wszyscy zacząć w sobie zwalczać i z niemi zwyciężyć. Etap zmagań to podstawowy, ale i najważniejszy, bez którego kroków żadnych do przodu nie będzie.

 

Czym tedy jest Konwent Narodowy Polski?

Najprostszymi słowy rzecz opisać pragnąc, powiedzieć wypada, że jest to autentyczne, u Narodowej Podstawy zawiązane a zasadzone na nieprzymuszonej woli, zgromadzenie Polaków, zespolone przeświadczeniem o konieczności podjęcia wspólnego wysiłku dla odzyskania i naprawy Państwa oraz dbałości o interes naszego Narodu.

Nikt za nami nie stoi, prócz nas samych i stać nie może. I wszelka siła do końca na tym przeświadczeniu musi się opierać. Jest to zatem założenie takie, które u podwalin Wielkiej Rzeczypospolitej było, zanim ułuda pozornych sojuszy i fikcyjnych pomocy oraz zdradzieckie knowania wrogów wewnętrznych do przepaści potężną Koronę Polską przywiodły.

Pierw tedy trzeba nam się wszystkim Patriotom zebrać. Zanim wielkie plany i wizje powstaną; wcześniej musi być Gromada, co w reszcie Narodu iskrę nadziei roznieci. Zgromadzenie czyste, wolne od partyjniackich knowań i mentalnej, okrągłostołowej gangreny, wolne od zdeprawowanych i sprzedajnych ludzi.

Wszelkie szyldy i zamiary małe muszą przed drzwiami Konwentu pozostać – w środku już tylko dobro wspólne, i na jego rzecz zabiegi, powinny decydować. Nikogo z Polaków, który obowiązki narodowe czuje, nie powinno w Konwencie braknąć, a ci, którzy wielkich rzeczy chcieli by dokonać, pierwsi na bezinteresowną służbę pozostałym zgłosić się powinni.

Ponad deklarację, czyn tutaj się liczy i z niego każdy zdaje obrachunek; zapowiedzi nieważne - działania budują. Z ostentacji i tyrad nic powstać nie zdoła, bez organizacji dymem pozostanie.

Praca zaś ta ciężka musi postępować ciągle i systematycznie, żeby ogień się w piersi podsycał, każdego dnia zadaniem żywić się gotowy. Co jest niemożliwym, podejmiemy jutro, dzisiaj możliwościom winniśmy sprostanie.

Pora już najwyższa, a i czas być może ostatni, aby chociaż nazwę swojego Państwa jeszcze tylko mając, Polacy mogli dokazać tego kim są, i kim chcą, aby byli. To wszystko nie żarty, ani nie zabawa, ale stawanie naprzeciw wezwaniom, które z dawna były polskie; przeciw niemożliwym próbom, które tak Nas, jak innych bogactwa, zawsze wywyższały; które nasze z woli Boga były bo nikt inny podjąć ich nie zdołał.

 

Gdzie zatem zwycięstwa nam szukać – czy w kolejnej klęsce?

Po stokroć nie !!!

Nie po to miliony Polaków zginęło, a krocie ich jeszcze potraciło wszystko, aby dziś, świadomość zdradzieckiej nad nami rozprawy na uwadze mając, dawać się znowu wikłać w nie-polskie zmagania i w nie-polskie cele.

Czas postawić twarde warunki Wielkiego Narodu, który interes swój czuje i rozumie, i w swojej sile argumentów gotów jest poszukać. To nie Polakom miłującym wolność i pokój tak się dzisiaj śpieszy, bo to nie prawdę trzeba gwałtem udowadniać, ale bezmiar kłamstwa, co wokół narody zniewolił i do zguby wiedzie.

Musimy wspólnie potrzebną mądrość pośród siebie znaleźć i choćby z najskrytszych zakamarków Narodu wydostać, by na czoło stawić. Polska ma być wytyczona droga i polskie po tej drodze wieść ma prowadzenie.

Jeden tego nie zrobi, ani stu z nim razem. To musi cały Naród wkoło się rozejrzeć i do najtrudniejszej pracy, najlepszych poszukać Polaków. A oni, zanim na froncie stawią się szeregiem, muszą pokazać, czy są tego wyróżnienia godni, i czy prócz chęci, zdolni są nie ulec.

Należy zrobić wszystko, żeby Naród wyrwać z odrętwienia i parodii bytu. Żeby już nigdy nie był nieprzygotowanym, naprędce skrzykniętym, tłumem pogubionych w pomieszaniu ludzi. Każde postąpienie ma być wyważone i pewne; w kierunku do celu czynione. Polacy wreszcie muszą przestać tylko tracić i w tył się oglądać.

 

To nie będzie łatwe!!!

Wielu zechce zniszczyć, wielu się nie sprawdzi, wielu się wykruszy, wielu nie zrozumie,

ale ci co dojdą, muszą mieć Narodu zewsząd wspomożenie.

 

O to czym jest Konwent Narodowy Polski i czym być do końca swych zadań powinien. Co by kto inny pod tę rzecz podkładał, poza Konwent wiedzie, przeciw niemu służy i z Polską, jak nie-Polska minie się niechybnie. Muszą być tedy, i ci, co go na drodze tej będą pilnować, i ci, co w wir działań rzucą się potrzebnych. Musi być współpraca w duchu i z nadzieją, bo Polska Siła tylko w zjednoczeniu narodzi się pewnie; we wspólnej krzątaninie powstać będzie mogła.

Znikąd zaś sama nie przyjdzie, z nagła nie pojawi, ogłoszeniem w mediach urosnąć nie zdoła – żaden też publicysta czy orator klęski nam jej nie sprowadzi, chociaż byśmy w kółko chodzili w pochodach.

 

Rozumieć to działać – czekać to przegrywać, obojętnością swoją Polskę w dół spychając.

Na jedno i drugie, Wasza nieodzowna zgoda!!!

 

Marek Delimat

Koordynator ds. Organizacyjnych

Konwentu Narodowego Polski

konwent-narodowy-polski@o2.pl

 

//www.wroclawskikomitet.pl/komitet/historia/item/785-porozumienie-%C5%82%C3%B3dzkie-propozycja-dzia%C5%82a%C5%84

 

//www.wroclawskikomitet.pl/komitet/historia/item/922-konwent-narodowy-polski-czym-jest

 

*******

Co robić?

 1. Powiedz innym, że Konwent Narodowy Polski powstał i działa.
 2. Powiedz innym, że tworzą go, tacy jak ty, Polacy, w służbie dla Narodu.
 3. Uwierz, że razem możemy być silni i odzyskać Polskę.
 4. Uwierz, że Polska może być Wolna i Wielka.
 5. Jeżeli chcesz zrobić coś więcej, zrób to – napisz:

konwent-narodowy-polski@o2.pl

KOMENTARZE

 • Poza NE niewiele zdziałacie, nazwa dumna, ale jak zdobyć poparcie milionów Rodaków?
  Pomysł dobry, brakło ich na NE, ale to stąd musi wyjść podobny, może szerszy projekt obywatelski i będzie miał szanse powodzenia. Przyłączcie się do Romualda Szeremietiewa i z konieczności Ryszarda Opary. Zawsze można się rozejść w zgodzie. Warto przynajmniej spróbować współpracy.
 • @Autor
  Nie wiem - to chyba ma być żart, ta stylizacja języka, ale nie wychodzi najlepiej.

  Co własciwie macie za "cel" ("Dzisiaj, mając jasno określony cel") poza wzdymaniem własnego istnienia?

  Aj, znowu poważnie to wziąłem. A to przecież kabaretowy performance! :-))

  Pozdrawiam!
 • Wrocławski Komitet Patriotyczny???
  WASZA PRZESZŁOŚĆ TO PIS!!!!!
  Czy ktoś Wam uwierzy, że nie jesteście za PiSem?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031