Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
44 posty 46 komentarzy

Wrocławski Komitet

Wrocławski Komitet - Wrocławski Komitet Patriotyczny serdecznie zaprasza wszystkich patriotów, którzy chcą aktywnie działać na rzecz zjednoczenia Narodu Polskiego i naprawy Rzeczypospolitej: kontakt@wroclawskikomitet.pl

Konwent Narodowy Polski - Odezwa do Polonii na świecie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Szanowni Państwo, Drodzy Polscy Patrioci,

 

Los szczególny i dola wyjątkowa jest waszym udziałem. Oto z dala od Ojczyzny przepędzacie dni życia waszego, jak wygnańcy, często piętnem banicji naznaczeni, tkwiąc w okowach przeszłości. Dla nielicznych był to może wybór, dla rzesz całych konieczność wymuszona biedą, groźbą więzień  a niekiedy postradania życia.

Na końcu tych przyczyn jednak cierpienie jedno i tęsknota jedna; wspólnym stają się one udziałem wszystkich, którzy na obczyźnie, z dala od ukochanych twarzy i niezapomnianych z rodzinnego okna krajobrazów, muszą się na nowo odnaleźć i zaczynać od początku życie. Nikt jednak, komu choć na krótko dane było li tylko pierwsze na Ziemi Polskiej postawiać kroki, i zaciągnąć, choćby tylko w płaczu, Powietrza Polskiego, ani tych kroków, ani tego czucia już do końca nie zapomni. O Kraju tym będzie zawsze śnił i marzył, po utracie jego nierzadko zapłacze. Bo On w nim już zostanie i nieraz, w środku nocy, zasnąć nie pozwoli.

Gdy jednak odrętwienie melancholii mija, zjawiają się, i sprzeciw, i gniew sprawiedliwy, a pytania    o przyczynę stają się udręką. Gdzie jest źródło słabości Państwa tak wielkiego, co świat cały potęgą swoją wieki dziwił? Gdzie jest mądrość Królów, co Rzeczypospolitą ogromną władali, o pokój i bezpieczeństwo całej Europie stając? Gdzież jest ich testament i w czyje ręce został powierzony?

To wszystko skradzione, w popiół zmarnowane, a Naród Polaków stał się jedną pastwą zdrady. Dziedzictwo Wolności sprzeniewierzone przez sprzedajny świat – wykpione przez fałszywych Polski sprzymierzeńców. Musimy to wiedzieć i najpoważniej jak można, traktować, aby marsz w przepaście powstrzymać i ratunku wspólnymi siłami poszukać; wspólnym myśleniem zagasłą rozpalić nadzieję.

Z takiego twardego widzenia i tragicznych doświadczeń, w obliczu najbardziej nikczemnej w historii przeciw Narodowi zmowie, jaką jest „pakt okrągłego stołu” i jego niszczycielskie konsekwencje, narodziła się idea Konwentu. Idea wolnego zgromadzenia Polaków, w imię Polskiej Racji i dla Jej obrony. Zasada jej realizacji jedna, na pewnej z przeszłości wspiera się opoce;

Narodowa Zgoda, wobec Boga i Ojczyzny, z gwarancją Honoru !!!

Wyróżnikiem Konwentu Narodowego Polski stało się działanie, które pozwala poznać innych i siebie ocenić, ale również zweryfikować deklaracje i intencje wielu. Podjęto wysiłek, który zmusza do myślenia i czynu w kategoriach dobra szerszego, i poszanowania woli tych, których przychodzi nam reprezentować. To skrawek prawdziwie Wolnej Polski, z którego już nikt nigdy nie wyrzuci żadnego Polaka, ani żadnego polskiego głosu nie zlekceważy. Narodowy Zaczyn, który, gdy się rozrośnie, może nas zaprowadzić tam, gdzie Polski takiej będzie pod dostatkiem, gdzie będzie jej do syta. A wtedy Państwo wróci pod zarząd Polaków i jak kiedyś, ostoją się stanie.

Pierwszorzędnym celem Konwentu jest wypracowanie formuły narodowego porozumienia i skoordynowanego współdziałania, a następnie stworzenie podstaw do zwołania wielkiego Kongresu Narodowego, który będzie miał mandat, aby podejmować decyzje wiążące dla Narodu Polskiego.

Przed nami zatem ciężka i trudna droga, i przeszkody, które będziemy mogli przemóc tylko razem, gdyż skłóceni i podzieleni, skazani jesteśmy na to, aby im ulegać, w coraz większym upodleniu znosząc kolejne zniewagi i ciosy - aż Polaków niewielu zostanie i zniknie pamięć pod przykrywą kłamstwa.

Dzisiaj jeszcze mozna to odwrócić !!!

Dlatego proszę Was, Patrioci Polscy, gdziekolwiek przyszło Wam na świecie żyć, i z jak wielką goryczą i żalem przychodzi Wam patrzeć dziś na to, co w tak krótkim czasie zrobiono z Ojczyzną, do jakiej ruiny ją przyprowadzono – nie opuszczajcie rąk i nie traćcie wiary. W Konwencie nie może Was zabraknąć. Głos Polonii powinien być słyszalny i mocny, a zaangażowanie na miarę Polskiego Ducha, co w każdym Polaku się tli, gotowy w momencie płomieniem wystrzelić. Co było, minęło – nie wolno zapomnieć, ale to co będzie, od nas jest zależne i naszym decyzjom czynienia podlega. Musimy iść razem i razem ten wysiłek podjąć. Mamy powinności wobec tych, co po nas.

Święte symbole trescią czas wypełnić, świadectwem podtrzymać !!!

 Nie słuchajcie już dłużej bałamutnych konferencji, pełnych pustego bajania, co w letarg Was wprawia; nie ekscytujcie się teatrem, który ma odwracać uwagę Waszą od rzeczy istotnych i robienia czegokolwiek ku zmianie; nie trwońcie energii na czcze protesty, których nikt nie słucha i tylko słabości naszej stają się świadectwem - ale organizujcie się i uczcie ze sobą rozmawiać; szukajcie jedni drugich, gotowej do zgody ręki z tyłu nie chowając: wybierajcie spośród siebie najlepszych, którym możecie zaufać; stawajcie się z każdym dniem silniejsi i pewniejsi siebie, w Braci oparcie oręż uzbrojeni.

A wszystko inne będzie Nam dodane - jesteśmy Polakami !!!

 

Marek Delimat

 Koordynator ds. Organizacyjnych

Konwentu Narodowego Polski

 konwent-narodowy-polski@o2.pl

 

//www.wroclawskikomitet.pl/komitet/ogloszenia/item/880-konwent-narodowy-polski-odezwa-do-polonii-na-%C5%9Bwiecie

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Proponuję w następnej kolejności przekazać emigrantom do jakiej Polski by wracali a w szczególności:
  - Co proponujecie w obszarze naprawy polityki (działania i wzajemnych relacji pomiędzy organami państwa)
  - Co proponujecie w zakresie architektury finansowej, abyśmy przestali płacić trybut zachodnim banksterom,
  - Jaki proponujecie ustrój gospodarczy, aby różnica między człowiekiem a człowiekiem była mniejsza niż różnica między człowiekiem a bydlęciem.

  Bez tych drobnych konkretów to tylko bogoojczyźniane pienia.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031