Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
44 posty 46 komentarzy

Wrocławski Komitet

Wrocławski Komitet - Wrocławski Komitet Patriotyczny serdecznie zaprasza wszystkich patriotów, którzy chcą aktywnie działać na rzecz zjednoczenia Narodu Polskiego i naprawy Rzeczypospolitej: kontakt@wroclawskikomitet.pl

Zarys koncepcji federacyjnej Komitetów Poparcia Jarosława Kaczyńskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Należy jak najszybciej doprowadzić do zorganizowana zjazdu federacyjnego Komitetów i wyłonienia ich roboczej reprezentacji, gdyż uciekający czas, pozostały do wyborów działa na naszą niekorzyść.

 

 

Zarys koncepcji federacyjnej Komitetów Poparcia Jarosława Kaczyńskiego

 

Materia narodowa

Komitety Poparcia Jarosława Kaczyńskiego to w większości przypadków /nie tam, gdzie tworzyli je członkowie PiS/ owoc oddolnych inicjatyw społecznych, stanowiący bezcenny zasób autentycznej siły patriotycznej. Zachodzące w ich wnętrzu procesy, pomijając przykłady narzuconej kontroli partyjnej, mają charakter demokratyczny i prowadzą do pożądanego podnoszenia poziomu świadomości i aktywności obywatelskiej oraz naturalnego wyłaniania wartościowych liderów. Bardzo istotny jest również duch tych zgromadzeń, w których kultywowane są najszlachetniejsze tradycje wolności i godności Obywateli Rzeczypospolitej.

 

Federacja

Należy jak najszybciej doprowadzić do zorganizowana zjazdu federacyjnego Komitetów i wyłonienia ich roboczej reprezentacji, gdyż uciekający czas, pozostały do wyborów działa na naszą niekorzyść. Sfederowane Komitety muszą być całkowicie niezależne od struktur partyjnych PiS i podlegać bezpośrednio Jarosławowi Kaczyńskiemu. Ta autonomia jest dzisiaj najważniejszym wymogiem i gwarantem sukcesu wyborczego, ponieważ może na powrót zgromadzić wokół tego Męża Stanu rozproszony elektorat patriotyczny, który udzielił Mu swojego poparcia w wyborach prezydenckich.

Zaraz po zjeździe należy rozpocząć budowę równoległej struktury organizacyjnej, która pozwoliłaby na wzmocnienie Komitetów i wyłonienie ich przedstawicielstwa, w oparciu o przyjęte i przeprowadzone procedury demokratyczne.

Otwartość i priorytety działania sfederowanych Komitetów, ukierunkowane na konsolidację ruchów i środowisk patriotycznych, powinny w krótkim czasie zaowocować wzrostem ich znaczenia politycznego, i katalizować zapoczątkowany proces, który może w dalszej fazie objąć również partie polityczne.

Warunkiem niezbędnym powodzenia powyższej koncepcji jest podmiotowe traktowanie wszystkich środowisk patriotycznych, które zechcą włączyć się w budowę Narodowej Jedności na osnowie sfederowanych Komitetów Poparcia – przystępując do niej, muszą mieć zagwarantowaną niezależność i właściwą reprezentację.

Utworzony w ten sposób organizm, wyposażony w obywatelskie prerogatywy, byłby naturalnym partnerem koalicyjnym dla partii PiS, i tylko na takich zasadach możliwe jest zapewnienie ruchowi patriotycznemu partnerskiego traktowania przez organy partyjne. Wszelkie inne, niepolityczne formy włączenia się ruchu do współdecydowania o sprawach Ojczyzny uważam za pozorne i z gruntu nieskuteczne.

Z uwagi na zamknięty i skostniały stan struktur terenowych PiS-u, blokujących inicjatywy i działania nawet własnych członków, wyklucza się możliwość przeprowadzenia powyższego przedsięwzięcia w oparciu o ich potencjał. Swoisty izolacjonizm uprawiany przez działaczy partyjnych wobec własnego społeczeństwa prowadzi do wyobcowania partii i kurczenia się bazy obywatelskiego poparcia.

Zakłada się, że zyskująca na znaczeniu, nowa struktura, będzie w stanie również oddziaływać na pozytywne zmiany w samym PiS-ie, dopingując aktywnych członków do podjęcia odpowiednich działań reformatorskich /konkurencja/.

Równolegle z budową struktur i zyskiwania znaczenia politycznego sfederowanych Komitetów, należy w ich obrębie tworzyć niezależne zespoły programowe, oparte o środowiska akademickie i naukowe, zajmujące się już bezpośrednio przygotowaniem strategii przemian po wyborach parlamentarnych. Opracowane przez ekspertów projekty byłyby rekomendowane gremiom politycznym do wykonania.

Osobną grupą obywatelską, której wyłanianie powinny koordynować Komitety, muszą być zespoły kadrowe przyszłych urzędników Rzeczypospolitej, rekrutujące się spośród uzdolnionej młodzieży zainteresowanej służbą publiczną. Jej przeszkoleniem i przygotowaniem do wypełnienia tego ważnego zadania powinny się zająć właściwe grupy eksperckie. Bez odpowiednich kadr niemożliwe będzie bowiem wdrożenie koncepcji i programów reformatorskich.

W świetle tych oczywistych potrzeb pracy organicznej, czas i środki poświęcane przez partię PiS na organizację medialnych konferencji uważam za stracone.

 

Wnioski

Przedstawiona w zarysie koncepcja - zdobycie władzy, przeprowadzenie koniecznych w Polsce reform - ma szansę powodzenia pod warunkiem niezwłocznego przystąpienia do jej realizacji. Destrukcyjne działania terenowych struktur partyjnych wobec Komitetów, zmierzające do przejęcia nad nimi władzy lub ich dekompozycji, zdecydowanie potępiam, gdyż powodują one odpływ najwartościowszych, kreatywnych i ideowych jednostek.

Wdrożenie projektu winno poprzedzić spotkanie jego twórców, skupionych wokół Deklaracji Łódzkiej, z Jarosławem Kaczyńskim, celem uzyskania wymaganej akceptacji i politycznego wsparcia.

Pozycja, w jakiej sytuowana jest tutaj osoba Jarosława Kaczyńskiego, wykracza znacznie poza funkcję prezesa partii PiS, odwołując się w sferze pojęciowej i ideologicznej do tradycji Męża Stanu czy Naczelnika Państwa.

Wrocław, 24.12.2010.

 

Marek Delimat

Grupa Inicjatywna

Wrocławskiego Komitetu

Poparcia

Jarosława Kaczyńskiego

 

//www.wroclawskikomitet.pl/komitet/inicjatywy/item/272-zarys-koncepcji-federacyjnej-komitet%C3%B3w-poparcia-jaros%C5%82awa-kaczy%C5%84skiego

KOMENTARZE

 • Jak nie z prawa to z lewa
  Podchodów ciąg dalszy :)
 • Proszę Państwa.
  Doceniam Waszą inicjatywę.
  A może pójdziemy na grzyby razem?
  Jak będą...

  PS. Nie cierpię nachalnej propagandy.
  (a już prawie przekonywałem się do Prezesa...)
 • @mamakatarzyna
  "... Marek Delimat nigdy nie miał nic wspólnego z PiS-em. Prowadzi prywatną wojnę z Prawem i Sprawiedliwością i Jarosławem Kaczyńskim ..."
  pozdrawiam
  Robert Pieńkowski
  Zastępca Redaktora Naczelnego www.piswroclaw.pl

  http://circ.nowyekran.pl/post/3216,kto-i-jak-do-cholery-rzadzi-w-pisie-wroclawski-pis
 • @Wrocławski Komitet
  To żart jakiś? Pytanie było konkretne.
  Kim jest Marek Delimat.
  Odpowiedź : Prowadzi prywatną wojnę z Prawem i Sprawiedliwością i Jarosławem Kaczyńskim
  nieco odrzuca od inicjatywy.
 • @Wrocławski Komitet
  Ale to wszystko małe.
  Maleńkie...
  Trzymajcie się chłopcy - chorągiewki.
 • @mamakatarzyna
  Widzi Pani! Ja dopiero "wszedłem " na tę informację i od razu stwierdziłem,że to cuchnie.A wśród komentatorów to Pani pierwsza wykryła tę lipę.Ale pierwsi ochoczo łyknęli tę lipę krytykanci Jarosława Kaczyńskiego.Bo myśleli nieboracy ,że to Jego inicjatywa. Przynajmniej dwóch tu poznałem.Dwóch, bo nie wiem, co jeden "dżentelmen" miał na myśli pisząc:" ale to wszystko małe"(choć podejrzewam).Pozdrawiam Panią!
 • Do krytykantów o baaardzo małym rozumku.
  Co kurwa wytyczne nie przyszły i nie wiedzieliśmy co zrobić, a tekstu nie zrozumieliśmy.Więc na wszelki wypadek żeby gratyfikacji nie stracić trzeba zareagować było.Pomyłeczka,więc chyba was wymienią, boście się skompromitowały hieny.
 • "zgromadzić wokół tego Męża Stanu"
  Wokół tego Męża Stanu najwięcej zgromadziłoby wdrożenie tej technologii:

  http://www.scribd.com/doc/38954583/W%C4%99glowodory-Produkcja-podziemna-ze-z%C5%82o%C5%BC-w%C4%99gla
 • @Andrzej W.
  Won dziadu.
 • @Grzegorz Rossa.
  Bardzo prosimy Pana o kontakt:
  kontakt@wroclawskikomitet.pl
  z poważaniem
  Redakcja Serwisu
 • @SpiritoLibero
  Bardzo mnie ubawia Twoje zdenerwowanie.Zaiste ,masz po czym być zdenerwowany.Tu wymagają, a tu taka wpadka.I nerwowo:"won dziadu". Ale ja się nie gniewam .Rozumiem zależności służbowe.Słuchaj, jakby co to może ja zatrudnię? Reflektowałbyś na kogoś ,no powiedzmy ,gospodarza domu?Pozdrawiam
 • @Wrocławski Komitet
  W waszym przesłaniu jest jeden błąd. Dla mnie - nie do zaakceptowania.

  Chodzi o formy. Czy można twierdzić, że JK jest jedynym ratunkiem dla Polski?
  Nawet nie abym był przeciwko JK, ale JK to nie Polska.

  Dlatego - jestem za tworzeniem takich komietetów, ale w oparciu o ideę polskości. Te komitety - już jako struktura ruchu społecznego, odrębnego od struktur PiS, może, a nawet w obecnych warunkach - powinna, poprzeć PiS i JK.

  Bo co będzie, jak po wyborach JK powie : " Wiecie, rozumiecie....."

  Zapraszam do przeczytania "Cywilizacja Polska" na polacy.eu.org
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Kompletna kompromitacja!
 • @Andrzej W.
  Zdenerwowany?...
  Ja ci tylko odpowiadam cytatem z jednego "męża stanu".

  To jak będziesz się następnym razem nazywał? Adolf F.?
 • @Łażący Łazarz
  Dlaczego promujecie te esbeckie wrzutki?
 • Panie Delimat i Drodzy Wrocławienie.
  To, co dzieje się we Wrocławiu jest dla nas bardzo niejasne. Nie mamy i nie możemy mieć pełnych informacji na temat Waszej wiarygodności, w Waszych CV publikujecie niepełne informacje.
  Trudno nam Was popierać, kiedy Was nie znamy.
  Mam wrażenie, że nadeszła pora by kandydat do jakiejkolwiek władzy objawił nam swój życiorys z uwzględnieniem przodków-rodziców i dziadków, a także przedstawił stan majątkowy i żródła jego pochodzenia, przedstawił poręczycieli cieszących się zaufaniem społecznym, oraz świadectwo IPNu.

  Tu dowiadujemy się trochę o Układzie Wrocławskim.
  http://www.radiomaryja.pl/dzwieki/2011/02/2011.02.19.rn18.mp3

  Lepiej nam powiedzcie po nazwiskach co się u Was dzieje, zamiast tworzyć Federacje z niewiadomo kim.

  Czasy pożytecznych idiotów się skończyły.
 • aha...to jeszcze nie wystarczy.
  Chcemy znać ideę, na jakiej chcecie budować państwo.
  Odmian komunizmu i materializmu nie poprzemy.
  Jeśli wymieniacie pojęcia patriotyzm i naród, chcemy wiedzieć, czy je rozumiecie.
 • @SpiritoLibero
  I Ty się jeszcze nie wstydzisz?Naprawdę jest jeszcze czas. Zastanów się chłopcze.
 • @circ
  "Sfederowane Komitety muszą być całkowicie niezależne od struktur partyjnych PiS i podlegać bezpośrednio Jarosławowi Kaczyńskiemu."

  Toż to na kilometr śmierdzi prowokacją w najlepszym esbeckim stylu!

  Komitet tego pana jest zbudowany na kłamstwie.

  Nie wiem, czy warto wnikać w jego pozostałe idee.
 • @Traube
  To zaczyna przypominać "wielką tragedię". Szkoda pomysłu. :-(
 • @Andrzej W.
  Won dziadu.
 • @BGM-109
  Ale tu sam pomysł jest bardzo dziwny.

  To tak, jakby jakiś ksiądz wystąpił z Kościoła, zarejestrował nowe wyznanie i twierdził, że teraz to tylko on jest sługą Papieża:)

  Bzdura jakaś, już na wejściu.
 • Zarys Konfederacji
  Widzę, że ten blog starannie jest pilnowany przez Roberta Pieńkowskiego, redaktora pisowskiej, a nie społecznej strony Komitetu Poparcia J.K. oraz innych aktywistów jedynie słusznej linii myślenia "Ojców Założycieli" Wrocławskiego Komitetu Poparcia PiS !!! (a nie Komitetu Poparcia Jarosława Kaczyńskiego) i starannie, zgodnie ze sztuką takich pilnujących służb, dezinformuje społeczność Nowego Ekranu. Wrocławski PiS właśnie jest na etapie niszczenia społecznego Komitetu Poparcia J.K., w trosce o własne interesy. "Zarys Koncepcji Federacyjnej Komitetów Poparcia Jarosława Kaczyńskiego", napisany przez Pana Marka Delimata, wybiega myślą polityczną daleko w przód i nie mieści się na wrocławskim podwórku, co zauważyła także Pani Prof. Jadwiga Staniszkis, po przeczytaniu „ Zarysu Koncepcji Federacji Komitetów Poparcia Jarosława Kaczyńskiego”, w swoim stałym felietonie na Wirtualnej Polsce. Powołała się tam na adres internetowy www.wroclawskikomitet.pl
  nie mogąc na portalu WP powołać się na na nazwiska osób, z którymi na ten temat rozmawiała – chociaż chciała to zrobić. Oto adres do felietonu :

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,To-moze-zadecydowac-o-wygranej-PiS-u-w-wyborach,wid,13018812,komentarz.html?ticaid=1bd2e

  O sytuacji we Wrocławiu można też poczytać właśnie na stronie www.wroclawskikomitet.pl

  ale także:

  http://spasowska.nowyekran.pl/post/3487,list-do-pani-grazyny

  http://spasowska.nowyekran.pl/post/2404,lisica-w-kurniku

  http://spasowska.nowyekran.pl/post/3067,lisica-w-kurniku

  Z poważaniem
  Halina Spasowska
 • @Halszka
  Który z Komitetów popiera Jarosław Kaczyński?
 • @Traube
  Jasne że bzdura. Jeżeli NowyEkran takie rzeczy promuje to można powiedzieć szkoda. Przyszłość serwisu czarno widzę :-(
 • @BGM-109
  No, to myślimy bardzo podobnie.
  Pozdrawiam,
 • @Traube
  Myślę, że nie ma czasu na śledzenie takich wojenek. Z pewnością w walkę ze społecznym Komitetem Poparcia J.K. włączyli się członkowie partii PiS z Wrocławia, w liczbie chyba ośmiu, w tym Robert Pieńkowski, którzy w ostatnim okresie przystąpili do społecznego Komitetu Poparcia JK, aby przejąć i spacyfikować to społeczne ciało około 1100 osób [kłania się Grzegorz Braun].
  Wszystko jak widać w przestrzeni społeczno-politycznej musi być pod czyjąś kontrolą. Żadnej samowolki.
 • @Traube
  Jak Pan trochę pomyśli, to pomysł nie jest taki dziwny, chociaż nie tak prosty, jak cep, za to pokazuje wyjście z trudnej sytuacji na politycznej scenie i stwarza szansę Jarosławowi Kaczyńskiemu na budowanie państwa, odwołującego się do patriotycznego i obywatelskiego modelu społeczeństwa.
 • @Halszka
  Kaczyński jest szefem PiS.
  Wrocław to jedno z największych miast w Polsce.
  Kaczyńskiemu z pewnością nie jest obojętne, co dzieje się w jego organizacji w tym mieście.

  Zadałem Ci to pytanie, ale jest dla mnie oczywiste, że Kaczyński nie poparłby propozycji budowy komitetu poparcia poza strukturami PiS.
  PiS to partia.
  Z natury rzeczy, działalność w partii oznacza także pozostawanie pod kontrolą albo sprawowanie kontroli.

  Warunkiem wiarygodności "Komitetu poparcia Jarosława Kaczyńskiego" jest akceptacja Jarosława Kaczyńskiego dla działań owego komitetu.

  Bez tego, nawet z najlepszymi programami będę traktował Komitet jako esbecką, rozbijacką, prowokację wymierzoną właśnie w Jarosława Kaczyńskiego.

  "Esbecką" proszę traktować umownie, chodzi o metody, a nie o rodowód.

  Ponownie wyrażam zdziwienie, że teksty Komitetu są na NowymEkranie promowane.
 • @Traube
  Traube.
  Jak ty coś popierasz, to znaczy, że trzeba robić odwrotnie.
  Przyjrzałam ci się na Salonie gagatku. Nie jesteś bezinteresowny, a przede wszystkim nie masz żadnych własnych poglądów, za to zabierasz zdanie wszędzie jakby co kto płacił.
 • @Traube
  Jeśli nie sprawia Panu to różnicy, wolę formę Pan/Pani. Ja nie wiem kim Pan jest i nie wiem, czy chciałabym być z Panem na Ty. Może Pan jest prowokatorem? Oczywiście - czysto umownie. Pański wpis i to proste rozumowanie do złudzenia przypomina mi wpisy pewnego wrocławskiego "działacza" Jerzego Pietraszko, a to nie jest dla mnie dobry kontekst do spoufalania się. Proszę wybaczyć, nie chcę, żeby zwracał się Pan do mnie: "zadałem Ci pytanie". Taki brak szacunku, w tej formie, manifestacyjnie aplikowali mi ubecy w trakcie przesłuchań i służby więzienne. "Zadałem Ci pytanie" - no i co z tego, muszę odpowiadać, a jak nie to co, dasz mi w ryja? Jestem uczulona. Myślę, że jest Pan w stanie to zrozumieć.
  Halina Spasowska
 • @HALSZKA
  O witam Panią Spasowską. To co, kolega Morawiecki zrezygnował z Pani usług po przegranej kampanii prezydenckiej i oddelegował Panią do JarKacza? Nieprawdopodobne! i pisze Pani że 1100 zwolenników Pani ma i Pani Staniszkis Panią popiera??? Czy Ona o tym wie - śmiem wątpić. No ale z Pani to taka druga Krzywonos tylko Naród o tym jescze nie wie... do czasu...
 • @Andrzej W.
  Czym się tak Pan skompromitował?
 • @Traube & all
  "Wrocławski Komitet" tego pana to około 10 osób :))
  No ale pani Spasowska " robi" za pozostałe 1090. Pozdrawiam.
 • @circ
  No, to mnie rozgryzłaś!
  Jak myślisz?
  Kto mi płaci?
 • @Halszka
  Wolałbym przeczytać odpowiedź na to proste rozumowanie, nawet jeśli przypomina ono jakiegogoś Pietraszko, niż pouczenia o formie.
  W blogosferze jest od lat przyjęte zwracanie się do siebie na ty.

  Na czym niby mają polegać moje prowokacje?

  Że się pytam, czy Jarosław Kaczyński w ogóle wie o istnienie tego waszego komitetu?

  Że pytam, czy on popiera ludzi próbujących demontować jego partię, PIS?

  Że mam zastrzeżenia, że sobie nazwiskiem Kaczyńskiego gęby wycieracie?

  I tak, dzięki mnie, zyskaliście poparcie blogerki circ, bo ona robi odwrotnie niż ja i będzie was teraz popierać.
 • @Traube
  Tak, proste pytania i proste odpowiedzi sa za trudne.
  Z reakcji tej pani mozna wysnuc pewne proste wnioski, ktore niekoniecznie sa dla tej pani korzystne.
 • Halo Wrocław, tu Ziemia... proszę wracać do świata realnej polityki III RP na rzecz PiS
  Niebawem powstanie Ruch im Lecha Kaczyńskiego i mam nadzieję że wszyscy się w nim zmieścimy. To będzie najlepsze rozwiązanie, nawet jeżeli statut będzie słaby, zbyt wąski. Cóż, rozsadzą go ludzie masami, pomysłami, naporem.

  Nie wiem czy federacja wypali w takich atmosferze i im bardziej będzie się ruch odsuwał od PiS, to bym będzie gorzej.

  Spoiwo Prezesa PiS nie wystarczy, zwłaszcza że byłoby dziwne gdyby Prezes stanął pośrodku i nie poparł wrocławskiego PiS jaki by on nie był. Ruch powinien poprzeć komitet PiS skoro powstał jako komitet poparcia PREZESA PIS czyli poniekąd także PiS - to logiczne i wynika z logiki. Wojenna wrocławska nas ludzi spoza regionu nie obchodzi, ale obchodzi nas poparcie dla komitetu wyborczego PiS. Tak lepiej. Nawet nie dla PiS, co na listę pod nazwą PiS.

  Popieram ewentualną federację społecznych komitetów poparcia PiS gdyby miała powstać przed wyborami, ale tu chyba chodzi o coś innego, ale o co? Ilu macie ludzi i kto zachował poparcie np z ikon SW, Solidarności z 1980-1? Chyba spalono niezły pomysł.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031