Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
44 posty 46 komentarzy

Wrocławski Komitet

Wrocławski Komitet - Wrocławski Komitet Patriotyczny serdecznie zaprasza wszystkich patriotów, którzy chcą aktywnie działać na rzecz zjednoczenia Narodu Polskiego i naprawy Rzeczypospolitej: kontakt@wroclawskikomitet.pl

Powołano Konwent Narodowy Polski

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Komunikat nadzwyczajny nr 1/5/11/2011

 

Łódź, 5.11.2011.

 

Drodzy Polacy !!!

 

Dnia 5 listopada 2011 roku w Łodzi, na zjeździe sygnatariuszy Porozumienia Łódzkiego i delegatów środowisk patriotyczno-narodowych z całej Polski, wspólną decyzją zebranych, został powołany:

 

I KONWENT NARODOWY POLSKI

 

Delegaci w głosowaniu jawnym wyłonili Przewodniczącego Konwentu, którym został:

 

Pan Paweł Ziemiński

 

oraz Radę Przedstawicieli w składzie:

 

Pani Lucyna Pogodzińska – Okręg Pomorski

Pan Dariusz Kosiur – Okręg Mazowiecki

Pan Zdzisław Jankowski – Okręg Wielkopolski

Pani Teresa Adamska – Okręg Łódzki

Pan Stanisław Baj – Okręg Dolnośląski

 

Konwent Narodowy Polski rozpoczyna pracę z dniem powołania. Informacja o jego ukonstytuowaniu powinna dotrzeć do Polaków w kraju i na obczyźnie, dlatego zwracamy się do wszystkich o powszechne rozpropagowanie tej informacji wszystkimi, dostępnymi sobie metodami.

 

Jednocześnie apelujemy do wszystkich Polaków o aktywne włączanie się w działania na rzecz Konwentu jako przedstawicielstwa wyłonionego przez środowiska Narodu Polskiego.

 

Ogólne zasady działania i główny cel

Konwentu Narodowego Polski:

 

1         Przybyli na spotkanie Delegaci ugrupowań patriotyczno-narodowych powołują Przewodniczącego Konwentui wybierają Radę Przedstawicieli. Przewodniczący prowadzi obrady Konwentu i kieruje jego pracami do następnego posiedzenia. Termin kolejnego Konwentu wyznacza Przewodniczący Konwentu na wniosek Rady Przedstawicieli. Przyjmuje się, że zwyczajne posiedzenia kolejnych Konwentów odbywać się będą w odstępach półtoramiesięcznych a sesje nadzwyczajne zależeć będą od bieżących potrzeb organizacyjnych i rozwoju sytuacji w Polsce.

 

2         Do obowiązków Przewodniczącego Konwentu i Członków Rady Przedstawicieli będą należały: czuwanie nad poprawną realizacją zgłoszonych i przyjętych przez Delegatów na Konwent uchwał oraz budowa bazy społecznego poparcia dla działań Konwentu. Członkowie Rady Przedstawicieli są, w przerwach miedzy Konwentami, terenowymi reprezentantami Konwentu i odpowiadają za postęp planowych działań i nawiązywanie współpracy z lokalnymi środowiskami patriotyczno-narodowymi. Ich pracą kieruje Przewodniczący Konwentu.

 

3         Delegaci na Konwent stanowią podstawę jego reprezentacji patriotycznej. Ich głosy, zawsze w głosowaniu jawnym, decydują o wyborze władz Konwentu oraz kierunku i szybkości postępów w realizacji wytyczonych celów. W przerwach miedzy kolejnymi posiedzeniami Delegaci pełnią rolę Rzeczników Konwentowych.Do ich zadań należy propagowanie idei i działalności Konwentu Narodowego Polski w kraju i poza jego granicami oraz rozpoznawanie możliwości pozyskania nowych środowisk i osób o nastawieniu patriotyczno-narodowym dla budowy Siły Polskiej. Ich pracę koordynują Członkowie Rady Przedstawicieli.

 

4         Zarówno kadencja Przewodniczącego Konwentu, jak i Rady Przedstawicieli trwa do zakończenia Okresu Konwentowego, a więc do posiedzenia kolejnego Konwentu, gdzie, po sprawozdaniu z działalności w powierzonym Okresie Konwentowym, dokonywana jest ocenia ich pracy przez Delegatów na Konwent i odbywa się głosowanie nad przedłużeniem kadencji lub wybór nowego Przewodniczącego Konwentu oraz wymiana całości lub części członków Rady Przedstawicieli.

 

5         W związku z zakładanym przyrostem ilościowym środowisk i ugrupowań patriotycznych, angażujących się w pracę Konwentu, zakłada się konieczność bieżącego poszerzania składu Rady Przedstawicieli. Kandydatury nowych Członków winny być zgłaszane do Przewodniczącego Konwentu, a oficjalny ich wybór do Rady,po akceptacji przez Delegatów na Konwent, odbywać się będzie na kolejnym, najbliższym posiedzeniu Konwentu.

 

6         Głównym celem kolejnych Konwentów jest wypracowanie formuły i przygotowanie Kongresu Patriotycznego, który winien być dopełnieniem pierwszego etapu działań samoorganizacji Narodu Polskiego i podsumowaniem dotychczasowych prac związanych z programowaniem metod odzyskania i naprawy Państwa Polskiego. Zakłada się, że Kongres Patriotycznypowinien się odbyć nie później niż po odbyciu 6-ciu Konwentów Narodowych Polski, a jeśli stan organizacyjny i dorobek programowy pozwoli na to, a także gdyby to wynikało z pilnej sytuacji wewnątrzpaństwowej, czy międzynarodowej, to Kongres Patriotycznymoże się odbyć wcześniej.

 

7         Z uwagi na konieczność aktywizacji nowych ośrodków patriotyczno-narodowych, kolejne Konwenty odbywać się będą w różnych miejscach Polski, a ich organizacja będzie dodatkową okazją dla lokalnych środowisk do nawiązania jeszcze ściślejszej współpracy i konsolidacji organizacyjnej.

 

8         Najważniejsze ustalenia kolejnych Posiedzeń Konwentów będą ogłaszane w formie Komunikatów nadzwyczajnych a informacje z przebiegu prac w Okresach Konwentowych w formie Komunikatów zwyczajnych.

Treści szczególnego znaczenia dla Polski będą przekazywane w formie Apeli do Narodu Polskiego.

 

9         Zakładając spodziewaną blokadę mediów oficjalnego nurtu, związanych z „paktem okrągłego stołu” postuluje się oddanie do dyspozycji Konwentu wszystkich dostępnych środowiskom patriotyczno-narodowym środków przekazu, tak, aby informacje związane z jego działalnością ukazywały się w nich w sposób skoordynowany i były objęte priorytetem ekspozycji. Ponadto należy tworzyć lokalne sieci dystrybucji ulotek, które znacząco zwiększą nasze możliwości dotarcia do społeczności polskiej, zagubionej w swoich osądach i rozeznawaniu bieżącej sytuacji politycznej Narodu i Państwa Polskiego.

 

Przewodniczący

I Konwentu Narodowego Polski

Paweł Ziemiński

 

 

//www.wroclawskikomitet.pl/komitet/ogloszenia/item/786-komunikat-nadzwyczajny-powo%C5%82ano-konwent-narodowy-polski

KOMENTARZE

 • @
  http://kossobor.nowyekran.pl/post/16447,dlaczego-w-polsce-nie-ma-reprywatyzacji-ukryta-prawda-czesc-i

  http://kossobor.nowyekran.pl/post/16550,dlaczego-w-polsce-nie-ma-reprywatyzacji-ukryta-prawda-czesc-ii

  http://kossobor.nowyekran.pl/post/16718,dlaczego-w-polsce-nie-ma-reprywatyzacji-ukryta-prawda-czesc-iii

  Warunkiem aktywności patriotycznej MUSI BYĆ WŁASNOŚĆ. I ta zrabowana kiedyś i ta rabowana dzisiaj - podatkami i opłatami.

  Pozdrawiam.
 • @KOSSOBOR
  Nie zapominaj o rabowaniu dzisiaj Polaków dekretami Bieruta z okresu zbrodniczego od 1945 roku. Pozdrawiam.
 • Wrocławski Komitet
  Zrozumiałe, że dałam 5 gwiazdek. Co dalej? Zapowiada się nieźle...
 • @goodness
  Naturalnie! Chodzi o całokształt rabowania Polaków!
  Akurat znam się na temacie ziemiańskim. Ale prosiłam, by znawcy innych problemów, związanych z zabieraniem Polakom mienia odezwali się w tej kwestii. Miałam również sporo kontaktów z "rozkułaczonymi" chłopami /świetnie nam się współpracowało/. Ale ziemianie i chłopi - to nie jedyne kategorie Polaków obrabowanych przez komunistów.
  Dekret Bieruta dotyczył Warszawy.

  Jeżeli ruchy patriotyczne nie oprą się na WŁASNOŚCI Polaków /obywateli/ , to będzie to jedynie piana na wietrze. PiS nie chciał i nie chce ruszać tego tematu. Uwiązanie... ???

  Również pozdrawiam.
 • @AnnaZofia
  Jestem sceptyczny co do takich górnolotnie brzmiących inicjatyw dosyć zgranych już aktywistów i uważam że droga do wolnej Polski jest przez RUCH KATOLICKI. Pod nazwą ruchu narodowego kryje się już nie tylko spuścizna oryginalnej KATOLICKIEJ endecji Dmowskiego sprzed rozłamów, ale coraz dziwniejsze projekty ocierające się o okultyzm nawet.

  Zatem ruch katolicko-narodowy, a nie tylko narodowy. Radzę ostrożność. Na NE zbieramy katolików w rodzaj klubu wewnętrznego, co dalej to się okaże.
 • Brawo, słuszna inicjatywa.
  Piszę się do pomocy eksperckiej w sprawach służby zdrowia.
  Szczęść Boże.
 • @
  Formuła Konwentu jest na tyle szeroka, że ma szanse włączenia (bez narzucania opcji poglądowych) także środowisk katolickich, jednak bez włączania w to struktur KRK.
  Raczej potrzebny jest jasny i jednoznaczny stosunek KRK do takiego ruchu patriotycznego.
  Jacek zamieścił informację o podobnej inicjatywie w Katowicach. Jeśli dojdzie do współpracy - połączenia pod egidą jednej formuły - jest szansa.

  Swoje zdanie prezentowałem. Skupianie się zaś obecnie na jednym, nawet bardzo ważnym celu, a bez ustalenia wspólnych zasad ideowych - raczej zniszczy inicjatywę.
 • --- zostaniecie na KANAPIE !!!!!!!!!!!!!!!
  --jak zwiążecie się z kościołem --GWARANTUJĘ WAM TO !!!! / z ziemiaństwa NIE !!! roszcząca sobie /
 • @ninanonimowa
  Zamieszczę tekst jaki przedstawiłem na spotkaniu w Łodzi.
  Jako sugestia, aby pod takimi wartościami budować organizację Konwentu.
  Porówna Pan(i).
  Co do roli ziemiaństwa - to jeden z kierunków. Nie dominujący.
  Mają powstać nowe Elity Ducha Polskiego.
 • Witam
  Gostków z konwentu nie znam i pierwsze słyszę, ale znam przyszłość tego konwentu
  jak napiszę, to i tak mi nie uwierzycie:-)
 • @gallux
  Myślę,że ja też znam.
  Ten scenariusz od dawna jest z powodzeniem realizowany
  przy każdej podobnej inicjatywie. Miejmy nadzieję, że w końcu powstanie coś oddolnego w co zaangażuje się więcej biernych do tej pory Polaków.
 • @gallux
  Nie komentuj Pan. Trawestując Pana wypowiedź, powiem, że znam rolę Pana, jaką ma Pan do odegrania, a Konwent poradzi sobie bez i mimo Pana Komentarzy. Życzę Konwentowi Narodowemu Polskiemu wielkich osiągnięć i deklaruję współpracę.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031