Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
44 posty 46 komentarzy

Wrocławski Komitet

Wrocławski Komitet - Wrocławski Komitet Patriotyczny serdecznie zaprasza wszystkich patriotów, którzy chcą aktywnie działać na rzecz zjednoczenia Narodu Polskiego i naprawy Rzeczypospolitej: kontakt@wroclawskikomitet.pl

Na układ z UKŁADEM

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

A póki co, nich ci, co na układ z „układem” chcą nas dzisiaj wodzić, sami na siebie głosy oddawają, warci jedni drugich w wyścigu po hańbę.

 

To droga, którą proponuje przed wyborami, zaniepokojonym stanem Ojczyzny Polakom, większość różnego rodzaju sarkofagów politycznych, starszych kanapowych i twórców ruchów zalążkowych, wchodzących w skład spektrum ugrupowań, które szczycą się swym patriotycznym rodowodem lub licytują takowymi przekonaniami. W podejściu takim od lat wiedzie prym, certyfikowana przez ów „układ”, „jedyna partia opozycyjna”, która i tym razem nie żałuje sobie szafowania narodowymi hasłami i wzniosłą frazeologią, aby jednak zaraz potem chwalić się przed kamerami armią wolontariuszy, którzy mają pilnować rzekomo uczciwych wyborów - wyborów, które poprzez odpowiednio skonstruowany Kodeks Wyborczy i pracę operacyjną Państwowej Komisji Wyborczej, już na samym wstępie podeptały konstytucyjne prawa Narodu do wyłonienia swojej autentycznej reprezentacji. Czy można sobie wymarzyć większą obłudę z jednej, a skuteczniejszą legitymizację postkomunistycznego systemu III RP, uszykowanego Polsce przez „okrągły stół”, z drugiej strony?

Gdyby więc dzisiaj, i tak już mocno zdezorientowany Obywatel, zapytał wprost owych „piewców sprawiedliwości”, czy permanentne chodzenie na układ z „układem” ma być jedyną strategią, jaką należy się kierować dla odzyskania i naprawy Państwa, usłyszałby, o zgrozo, gremialne „Tak”. Ale nawet bez wyraźnie postawionego pytania, niektórzy obrotni, żeby nie rzec obrotowi, liderzy opozycji, udzielają nam swoim zachowaniem jednoznacznie pozytywnej odpowiedzi. Po tym jak nonszalancko została przez nich zlekceważona konieczność przedwyborczej konsolidacji i współdziałania w szerokim obozie patriotycznym, czemu na drodze stanęły wybujałe ambicje i czysta prywata, jako antidotum w tych ciężkich terminach, wskazują konieczność zachowania konwenansów z beneficjentami magdalenkowej targowicy, przez którą przyszła na Polskę ruina.

Brawo !!! Cóż za wzniosłość idei i bezkompromisowość przekonań. Cóż za przykład i przesłanie dla reszty Polaków. Cóż za moralne predyspozycje i wzorzec honoru. … Cóż za mizeria!!!

Jest bowiem tak Narodzie mój, że gdy odrzucimy slogany i hasła, i zejdziemy do obrazu czynów, to dopiero wtedy prawda się objawia - a obraz jej nad wyraz teraz jest żałosny. Pomimo wykazanych i potwierdzonych wyrokiem Sądu Najwyższego nieprawidłowości w działaniach PKW oraz rażących niezgodność Kodeksu Wyborczego z Konstytucją Rzeczypospolitej, większość z tych głośno krzyczących i rozdzierających szaty bojowników o prawa i dobro Obywateli, nawet w tak newralgicznym momencie naszej historii, nadal autoryzuje antynarodowy system, zaprojektowany i wprowadzony przez zdradziecki „układ” z komuną. Nikt bowiem, powtarzam nikt, mimo ostentacyjnego oburzenia i medialnej pompy, nie zrezygnował ze startu w wyborach, które łamią elementarne prawa Narodowego Suwerena.

Co jest aż tak ważnym, aby wznoszone było ponad świętą dla Polaków wolność decydowania o ich własnym losie? Czy nie, aby tylko przemożna chęć posiadania i władzy – i nic, że zatrutej zdradą własnego Narodu? Czy, aby nie tylko tyle za tym całym „teatrum patriotyzmu” się kryje?

Widać już teraz jasno, że jedyna szansa na ratunek i prawdziwą odmianę losu Ojczyzny tkwi w odważnych decyzjach zniecierpliwionego Narodu. Stąd strach i przerażenie tych, którzy Nim rządzą i za wszelką cenę chcą Go pozbawić swobody wyboru, i tych, przyobleczonych w obrońców, którzy dla profitów pospołu w zamachu takim gotowi współdziałać. Polacy nigdy nie uznają układów haniebnych, tylko jeszcze brak jest mężów, by Ich prowadzili, innych interesów jak polskie nie mając. Ci bowiem, których usta dziś frazesów pełne i robią wszystko, by za Niego mówić, już nie sprostali potrzebom prawdziwym. Omotani mirażami władzy i splendorów, nie baczą już na to, że kroczą wraz z tymi, których udziałem jest skrzywdzona Polska i zdrada pokoleń. A skoro sama ułuda udziału w judaszowej fecie już ich zwodzić może, co z nimi uczynią pieniądz i zaszczyty?

Czy mamy zatem wybierać pomiędzy zaprzańczą władzą a skundloną opozycją, zbudowaną z przyzwolenia „układu”, jako jego skryte zabezpieczenie?

Jeżeli głoszonym ideom nie wtórują czyny, to na nic ich uroda i przyjemne brzmienie, nie ma tam nic oprócz kłamstwa, i ku zwodzeniu jeno mają służyć. Zatem nie wierzcie, a oni niechaj raz ostatni w przekleństwie pobiegną po nieprawą władzę, co nie z woli Narodu pochodzi tylko z Jego zdrady. Przyjdzie czas się sprzeciwić, gdy Polaków Plemię śród siebie nowych Ludzi wyłoni i na czoło stawi. Przyjdzie czas bohaterów i pieśni odważnych. Jeszcze przyjdzie czas Polski.

 

A póki co, nich ci, co na układ z „układem” chcą nas dzisiaj wodzić,

sami na siebie głosy oddawają, warci jedni drugich w wyścigu po hańbę.

 

Suwerenny Naród nie może przyjąć farsy wybierania i godzić się z kajdany na wolę wciskane.

Co z błota wypełzło i do błota ciągnie, niech w błocie zostanie.

Niechaj mierność będzie mierności udziałem a Duch Wielki gotowy do Wielkości Chwały.

 

 

Marek Delimat

Grupa Inicjatywna

Wrocławskiego Komitetu

 

 

//www.wroclawskikomitet.pl/komitet/ogloszenia/item/749-na-uk%C5%82ad-z-%E2%80%9Euk%C5%82adem%E2%80%9D

KOMENTARZE

 • I niechaj się tak stanie jak Dobrodziej raczył Nam tutaj objawić - BOJKOT !!!
  Ten kto zawżdy z PO-PiS'dową gadzinom wszelaką się ino gzi, kala pamięć tych wszystkich, dla których "Bóg, Honor i Ojczyzna" nie były pustacią, jak dla "żmijowych ozorów" JarKaczowo-półTuskowych bydląt.
 • Wooow !
  Czyżby rozwód ???
  Hmmm... A jeszcze mi w uszach brzmią wzniosłe hasła Wrocławskiego Komitetu... Poparcia Jarosława Kaczyńskiego autorstwa p.Delimata.
 • @contessa
  ja się tak tylko zastanawiam czemu nikt nie protestował gdy rok temu po kwietniu inne wybory kontrowersje wzbudzały mocne i północne... teraz wszyscy świętsi od papieża. coś tu nie koreluje ze sobą.
  Ukłony.
 • @Avern
  Czyli, że widzisz to co ja. Albo odwrotnie. :):)
  Pozdrawiam.
 • Wrocławski Komitet działa dla Polski
  Szanowni Członkowie i Sympatycy Wrocławskiego Komitetu,

  Drodzy Patrioci,

  Sytuacja, w jakiej znalazł się nasz Komitet za sprawą szantażu sądowego jest bardzo poważna. Wbrew pozorom, jej ciężar nie dotyczy jednak samej niedogodności procesowej, której poddani byliby wszyscy Członkowie, ani też opresyjności ewentualnego wyroku, ale kwestii o wiele bardziej zasadniczych. Oto bowiem przez przeszło rok naszej działalności związało się z nami tysiące ludzi, którzy nam zaufali i, których przekonaliśmy do aktywnego popierania Jarosława Kaczyńskiego. Niektórzy z nich przystąpili do Wrocławskiego Komitetu, inni zakładali nowe Komitety w Polsce i zagranicą. I oto, budowana z takim trudem i konsekwencją siła polityczna, która miała służyć Polsce, ma zostać obrócona w perzynę. Ma utracić swoją własną nazwę, a wraz z tym, zniknąć bezpowrotnie ze świadomości Polaków.

  Wiele razy zadawaliśmy sobie pytanie, dlaczego rzecz wspólna, dobrowolne zgromadzenie Wolnych Obywateli, ma nagle stać się czyjąś własnością?. Skąd pomysł, aby nasza ciężka praca i wielkie zaangażowanie, z jakim budowaliśmy Wrocławski Komitet miały stać się przedmiotem czyjegoś zarządzania?. Komu w końcu jest potrzebna zdobyta pozycja Wrocławskiego Komitetu lub kto tak bardzo sławy się tej boi, że postanowił go zniszczyć?. To ważne pytania a odpowiedź na nie jest bardzo przygnębiająca.

  Po licznych konsultacjach, jakie w ostatnich dniach przeprowadziliśmy, i głosach, które napłynęły do Wrocławskiego Komitetu, uznałem, że nie możemy nie zwrócić się w tej sprawie do samego Jarosława Kaczyńskiego. Jakakolwiek próba rozstrzygnięcia tej bulwersującej kwestii bez Jego udziału byłaby nieodpowiedzialnością. Zawsze bowiem zastanawialibyśmy się, czy Jarosław Kaczyński wiedział o tym, jak PiS niszczył Wrocławski Komitet, a i On sam mógłby nam kiedyś uczynić zarzut z tego, że nie dołożyliśmy wystarczających starań, aby go o tej przykrej sprawie poinformować.

  Dlatego, przygotowałem list, w którym proszę Pana Premiera Jarosława Kaczyńskiego o zajęcie jednoznacznego stanowiska w kwestii nazwy Wrocławskiego Komitetu i kontynuacji naszej dalszej działalności pod Jego szyldem. O odpowiedzi na to pismo zostaniecie Państwo niezwłocznie powiadomieni.

  Prosimy zapoznać się z treścią listu Pana Marka Delimat do Prezesa Jarosława Kaczyńskiego:

  http://www.wroclawskikomitet.pl/komitet/inicjatywy/item/517-ostatni-list-do-premiera-jaros%C5%82awa-kaczy%C5%84skiego

  Redakcja Serwisu
  http://www.wroclawskikomitet.pl
 • @Wrocławski Komitet
  Wiecie co, Państwo ? Patrioci nie lubią takich, którzy się przefarbowują !
 • Zapomniałam dodać -
  ciekawsza by była odpowiedź Prezesa Jarosława p. Delimatowi...
 • @contessa
  Bardzo dziękujemy za odwiedzenie bloga Wrocławskiego Komitetu i tak aktywny udział w dyskusji, może trochę należy tylko żałować, że nie dotyczyła ona meritum zawartego w treści artykułu, ale dyskryminacji jego Autora.

  A ponieważ negatywne ocenianie członków Wrocławskiego Komitetu przychodzi Pani/u najwyraźniej z organiczną łatwością, pozwolimy sobie zamieścić jeszcze trochę informacji:

  http://www.wroclawskikomitet.pl/komitet/ogloszenia/item/497-spowied%C5%BA-polskiego-z%C5%82oczy%C5%84cy

  Redakcja Serwisu
  http://www.wroclawskikomitet.pl
 • @Wrocławski Komitet
  Czyżby zainteresowanie tym co odpisał Prezes Kaczyński panu Delimatowi było aż tak bardzo niepoprawne ? Proszę zauważyć, że gdyby nie było wzmianki o liście, nie byłoby pytania.

  Coraz bardziej intryguje mnie zmiana nazwy Wrocławskiego Komitetu...
 • @contessa
  ha... kij przed lustrem ma cztery końce w tym dwa odbite...
  Pozdrawiam serdecznie.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031