Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
44 posty 46 komentarzy

Wrocławski Komitet

Wrocławski Komitet - Wrocławski Komitet Patriotyczny serdecznie zaprasza wszystkich patriotów, którzy chcą aktywnie działać na rzecz zjednoczenia Narodu Polskiego i naprawy Rzeczypospolitej: kontakt@wroclawskikomitet.pl

Te wybory już są nieważne!!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Obywatele Rzeczypospolitej te wybory już są nieważne, gdyż Wasze głosy i decyzje zostały zlekceważone i podważone jeszcze zanim do nich doszło.

 

 

 

 

 

Do Komitetów Wyborczych ugrupowań patriotycznych

i Kandydatów na Posłów i Senatorów Rzeczypospolitej Polskiej

 

Zamieszanie wokół procedury rejestracyjnej Komitetu Wyborczego Wyborców Obywatelskich List Wyborczych Nowego Ekranu odsłoniło niedopuszczalną dowolność Państwowej Komisji Wyborczej w interpretacji ważności podpisów składanych przez Polaków na listach poparcia, co w konsekwencji oznacza faktyczne wyrokowanie przez nią o składzie jakościowym i ilościowym przyszłej Reprezentacji Narodu w Sejmie i Senacie RP, jeszcze przed samym aktem wyborczym. Stało się zatem jasnym, że w obowiązującej Ordynacji Wyborczej, wstępnego i zasadniczego wyłonienia kandydatów mogących ubiegać się o urząd Posła czy Senatora dokonują nie Obywatele, ale pracownicy PKW w swoich swobodnych, uznaniowych decyzjach.

Zaskarżona przez KWW OLW NE decyzja PKW, na w/w pogwałcenie praw obywatelskich, zdaniem Sądu Najwyższego, który uznał zasadność tej skargi, stoi również w jawnej sprzeczności z Konstytucją RP, a więc narusza zasadnicze prawo ustrojowe państwa. Za taki stan rzeczy odpowiedzialne są wprost partie parlamentarne, które obecną Ordynację Wyborczą uchwaliły, pomimo, iż łamie ona w sposób oczywisty równość obywateli wobec prawa, i służy jawnie interesowi bytów politycznych powstałych w wyniku zabójczego dla Polski, „układu okrągłego stołu”. Jak bardzo jest na rękę owemu mixsowi partyjnemu, który objawił się po rozpadzie komunistycznej struktury „przewodniej siły narodu”, obecny stan prawny w zakresie wyłaniania reprezentantów do Sejmu i Senatu RP niech świadczy chociażby fakt, iż żadna z partii parlamentarnych, mimo wyroku SN, nie zgłosiła dotąd publicznie najmniejszych wątpliwości, co do zasadności dalszego procedowania wyborczego. W tym miejscu należy wyraźnie podkreślić, iż powstałe naruszenia konstytucyjne mogą w najmniej odpowiednim momencie przyszłości skutkować unieważnieniem wyników przeprowadzonych już wyborów i cofnięciem mandatów wyłonionych Posłów i Senatorów. Podobne obciążenia prawne będą posiadać; wybrany w ten sposób rząd i jego decyzje. Obecna sytuacja rodzi zatem potencjalne zarzewie przyszłych niepokojów i konfliktów społecznych, które mogą zostać wykorzystane do dalszego ograniczenia praw Obywateli Rzeczypospolitej.

Niestety, podobna niefrasobliwość jest udziałem ugrupowań patriotycznych, którym w wyniku tej łamiącej prawo, Ordynacji i działalności PKW, udało się zarejestrować najpierw same komitety, a później chociażby po jednym kandydacie na Senatora. W kontekście przedwyborczych zaniechań wielu z tych podmiotów w angażowaniu się w proces konsolidacji sił patriotycznych, wychodzi na jaw instrumentalne traktowanie tych podmiotów przez ich własnych liderów, którzy czyste, patriotyczne zatroskanie o Polskę wykorzystali jedynie do wypromowania swoich kandydatur i zapewnienia sobie obsady sztabów wyborczych, bez zamiaru realizacji zgłaszanych wcześniej, narodowych haseł i postulatów. Najwyraźniej wielu z nich nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo uczestnictwo w tym, łamiącym ład konstytucyjny, procesie wyborczym, legitymizuje „układ okrągłego stołu”, stawiając ich samych co najmniej w rzędzie odwodów zabezpieczających dokonaną wówczas zdradę.

Z wielkim niepokojem przyjmujemy napływające do nas informacje, że niektórzy liderzy, pragnąc odsunąć od siebie konieczność stanowczej reakcji i niełatwe działania, usiłuje znowu przerzucić cały ciężar decyzji na Naród Polski, który najlepiej, aby w publicznych manifestacjach opowiedział się za taką czy inną partią. Nie akceptujmy, ani takiego myślenia, ani takiego szantażu. Czas najwyższy, aby to nie Obywatele, ale osoby zabiegające dzisiaj o prawo reprezentacji interesów i dążeń Narodu zaczęli wreszcie podejmować decyzje trudne i odpowiedzialne. Koniec z tchórzostwem, asekuranctwem i koniunkturalizmem. Tu chodzi o ratowanie Ojczyzny, której wolność okupiono morzem polskiej krwi, i ten ciężar musi z przyrodzenia odczuwać, każdy kto chce w imieniu Narodu Polskiego decydować.

Dlatego zwracam się do zarejestrowanych już komitetów wyborczych, reprezentujących narodowe środowiska patriotyczne o wycofanie ich z tych łamiących prawo, niesprawiedliwych wyborów. Apeluję również do wszystkich Patriotów Polskich, rozsianych po listach innych partii, aby w imię honoru zrezygnowali z kandydowania. Wraz z waszymi decyzjami ma szansę nadejść inna Polska. Od tej chwili wszystko się liczy i wszystko będą zapamiętane. Postawy, jakie przyjmiecie w obliczu zagrożenia Ojczyzny będą miały wpływ na jej dalsze losy, ale będą skutkowały również konsekwencjami dla waszej przyszłości. Świat politycznego zaprzaństwa i pozorów właśnie kończy się na naszych oczach. Polska została zniszczona rękami i decyzjami ludzi, którzy uwierzyli, że są bezkarni. Uwierzyli, że mają do czynienia z bezwolną masą ludzką, pozbawioną spójnych więzi narodowych; masą niezdolną do właściwej oceny swojego położenia i jakiejkolwiek znaczącej reakcji na zło. I obecnie robią wszystko, aby to swoje przeświadczenie jeszcze raz wmówić Polakom. To wiara pozbawiona podstaw, ale każda kolejna słabość i niekonsekwencja Polskich Patriotów, będzie ich w tym utwierdzać i oddalać ratunek dla Polski.

Jeżeli zaś nie stać was dzisiaj na potrzebne, odważne decyzje, chroniące prawo Obywateli Rzeczypospolitej do demokratycznych i sprawiedliwych wyborów, to kiedy w ogóle zamierzacie o te prawa zabiegać i dbać? Gdy teraz milczeniem swoim i biernością wygodną, aprobujecie gwałt zadawany Konstytucji i ustrojowi państwa, to jakimi moralnymi zasadami w przyszłości w postępowaniu swoim zamierzacie się kierować? Czy do starych pieczeniarzy nie dołączą aby nowi, pozbawieni honoru z natury?

Zróbcie co trzeba albo nie absorbujcie dłużej uwagi Polaków, którzy chcą ratować Ojczyznę swoją i nie liczcie na ich głosy. Nie możecie bowiem oczekiwać od Narodu tak udręczonego, że wraz z wami, splendorom waszym jedynie służąc, będzie dłużej akceptował zasady rozbioru państwa i własnego wyniszczenia, uzgodnione przy haniebnym, okrągłym stole, i według reguł wyznaczanych od lat przez magdalenkowe byty, ku zgubie własnej dalej w przepaść postępował. Miast tego, spodziewajcie się, w tym popieranym własną obecnością, cyrku, wielkiej, Narodowej Absencji wyborczej; wielkiego Narodowego niemego Buntu.

 

Obywatele Rzeczypospolitej te wybory już są nieważne,

gdyż Wasze głosy i decyzje zostały zlekceważone i podważone

jeszcze zanim do nich doszło!!!

 

Marek Delimat

Grupa Inicjatywna

Wrocławskiego Komitetu

Patriotycznego

 

 

//www.wroclawskikomitet.pl/komitet/ogloszenia/item/718-te-wybory-ju%C5%BC-s%C4%85-niewa%C5%BCne

KOMENTARZE

 • Ale co tu proponujecie - anarchię?
  - uuu, to już po bandzie.

  "Te wybory już są nieważne!!!...
  ...cyrku, wielkiej, Narodowej Absencji wyborczej; wielkiego Narodowego niemego Buntu..."

  1. Wybory będą nie ważne, jak uprawniony organ je unieważni prawomocnym orzeczeniem - takie newsy tego nie zmienią.

  2. W mojej laickiej ocenie, jawne namawianie obywateli do porzucenia swoich praw i swobód obywatelskich, do jakich z pewnością zalicza się prawo głosu w wyborach powszechnych do sejmu i senatu, trąci już chyba nieco myszka, a na pewno jest ryzykownym zachowaniem w kontekście standardów demokratycznych.


  Rozumiem, że dostrzegacie prosty fakt, że w wyborach zawsze chodzi o to samo. O władzę i kasę. Różnica jest tylko jedna - czy jest to cel sam w sobie, czy też może narzędzia do innych działań i konkretnie jakich?
  I skoro tak głośno męczycie tę sprawę, to może powiedzcie proszę po co chcecie się dorwać do władzy i kasy oraz co z nią zamierzacie potem zrobić, to ja się wtedy zastanowię czy słuchać tego podżegania do ograniczenia moich praw obywatelskich.

  Zanim tego jasno nie wyklarujecie, to sorry, ale nie ma o czym mówić, a marudzenie, że komuś zabrakło 300, 500 czy 700 zakwestionowanych podpisów to już wyraz nieporadności z waszej strony. Trzeba sobie było zebrać 1000 więcej, na zapas i po krzyku -> wtedy JKM miałby egzotyczną, ale pełnosprawną listę krajową, pani AK skonfrontowałaby się z porażką wyborczą nieco później, etc.
 • @Kris Vegas
  "Trzeba sobie było zebrać 1000 więcej". Rozumiem, mądralo, że zebranie 1000 dodatkowych podpisów, to banan z masłem i takie rzeczy to robisz w podczas przerwy śniadaniowej. Od razu widać, że nigdy nie zbierałeś podpisów. Zebranie 100 podpisów jest poważnym zagadnieniem dla pojedynczej osoby. Zebranie 5000 dla małych organizacji w trzy tygodnie okazało się zadaniem ponad siły. Więc zebranie 1000 więcej - to nie kwestia lenistwa czy wygodnictwa.
 • @Kris Vegas
  Poczytaj sobie mądralo:

  http://rebeliantka.nowyekran.pl/post/25001,ordynacja-po-polsku-i-brytyjsku-appendix-do-notki-ll
 • @Autor
  to dopiero odkrycie, wybory są nieważne i łamią Konstytucję, ale oczywiście lepiej późno niż wcale

  Ruch n/rz JOW mówi o tym już od blisko 20 lat (mamy za sobą już kilka wystąpień do RPO, TK, SN, Strasburga, niestety „konstytucyjne organy” za bardzo się tym nie przejmują), dobrze, że ta wiedza powoli dociera i tutaj

  a zbiegiem okoliczności, co może zainteresować Autora, Krajowe Biuro Ruchu na rzecz JOW ma siedzibę we Wrocławiu, zapraszamy! tu jesteśmy:
  ul. Białoskórnicza 3/1
  50-134 Wrocław
  spes(at)spes.wroc.pl

  nie trzeba chyba dodawać, że to w centrum tego uroczego miasta?

  Konkluzja: praw obywatelskich nie wygra się w sądach, tylko na ulicy, i dlatego zapraszam Autora, Czytelników i Sympatyków NE - może spotkalibyśmy się na VI Marszu o JOW, który odbędzie się 6 października 2011:

  http://www.jow.pl/blog/jerzyprzystawa/vi-marsz-o-jow-6102011.html

  Pozdrawiam,
 • @carcajou
  Witam:

  rozmawialiśmy swego czasu w Harendzie (chyba tak się ta knajpka nazywa)

  dlatego pozwolę sobie zapytać, czy przypadkiem wybiera się Pan na
  VI Marsz o JOW, 6 października 2011?

  http://www.jow.pl/blog/jerzyprzystawa/vi-marsz-o-jow-6102011.html

  Pozdrawiam,
 • Kim jest P. Delimat?
  Wrocławski PiS o p. Marku Delimacie, członku Wrocławskiego Komitetu Poparcia J. Kaczyńskiego.
  Pan M. Delimat nie był założycielem Komitetu, dołączył nieco później. Na spotkaniach chętnie zabierał głos, wzywał do działania, zadeklarował uruchomienie i prowadzenie strony internatowej Komitetu. Po wyborach z racji swej aktywności znalazł się w Grupie Inicjatywnej.

  Przed listopadowymi wyborami samorządowymi M. Delimat rozpoczął na własną rękę i bez konsultacji działania wprawiające w zdumienie pozostałych członków Grupy Inicjatywnej. Zaczął wydawać gazetkę „Patriota”, którą nazwał „Organem Informacyjnym Wrocławskiego Komitetu Poparcia Jarosława Kaczyńskiego”, do członków Komitetu zaczął rozsyłać maile promujące konkurencyjny wobec PiS komitet wyborczy „Kierunek Polski” i sam wystartował z listy tego komitetu (działanie to doprowadziło do rozproszenia głosów na prawicy przez co PiS nie zdobył drugiego mandatu do Sejmiku Wojewódzkiego we wrocławskim okręgu, za to mandat ów przypadł SLD!), za pośrednictwem administrowanej przez siebie strony zaczął zbierać deklaracje do Komitetu (kontakty w ten sposób uzyskane pozostają jego tajemnicą). Sprawa zaczęła się robić dziwna, gdyż

  Komitet Poparcia J. Kaczyńskiego powiększał się przez wpisy internautów na stronie PiS czyli tam gdzie Komitet powstawał, a jednocześnie alternatywne przyjęcia (tylko do czego? prywatnego komitetu?!) zaczął prowadzić M. Delimat.

  Co gorzej, M. Delmat podpisując się „Grupa Inicjatywna Wrocławskiego Komitetu Poparcia Jarosława Kaczyńskiego” - znów bez uzgodnień z kimkolwiek - zaczął zawierać porozumienia krajowe, a nawet międzynarodowe (sic!). Dążył do powołania przez członków Komitetu Stowarzyszenia Elektoratu Patriotycznego o zagmatwanej struktura organizacyjnej i ogólnikowym programie (większość członków Komitetu wolała jednak należeć do jednej struktury z jasno określonym celem i pomysł nie chwycił). Konsternację u członków Komitetu budziła też treść korespondencji, oświadczeń i artykułów M. Delimata. Pełno tam wzniosłych słów (np. „Naród - Wielki Rezerwuar Ducha Wolności”, „Silna Instytucja Obywatela Rzeczypospolitej”, „Narodowy Okręt”, „Drodzy Patrioci!”, „świetne świadectwa dawali nasi Dziadowie”), nie ma natomiast konkretów. Krytyki PO czy SLD brak, jest za to atak na Prawo i Sprawiedliwość (np.„wrocławską przestrzeń patriotyczną chcą za wszelką cenę zawładnąć struktury wrocławskiego PiS-u” - sic!).

  Nic dziwnego, że sporo członków Komitetu zwróciło się do M. Delimata, aby więcej nie przysyłał im e-maili. Po wyborze 17 stycznia rzecznicy Komitetu wydali komunikat, że strona prowadzona przez M. Delimata nie jest oficjalną stroną Komitetu (wreszcie! Jak długo można było patrzeć na samowolę i prowadzenie przez niego Komitetu na manowce?!).


  M. Delimat, niestety, kontynuuje swoją działalność - podaje się za jednego z liderów Komitetu, prowadzi jakby nigdy nic dotychczasową stronę internetową i rekrutuje niezorientowanych ludzi do swojej prywatnej bazy danych (osoby te są przekonane, że przystąpiły do Komitetu Poparcia J. Kaczyńskiego - sic!), rozsyła maile dezawuujące rzeczników Komitetu. O tym, że Grupa Inicjatywna przestała istnieć, o wyborze rzeczników i ich decyzji dotyczącej strony internetowej nikogo nie poinformował. Nie wiadomo jakie intencje przyświecają M. Delimatowi. Nie są dokładniej znane jego poglądy (w tekstach stosuje słuszne, na ogół napuszone ogólniki) ani biografia (byłoby ciekawe co np. robił w stanie wojennym i w latach 80-tych). Deklaruje on sympatię dla J. Kaczyńskiego i posługuje się nazwiskiem lidera PiS, ale jednocześnie podejmuje działania dezintegrujące i dezinformujące sympatyków J. Kaczyńskiego. Twierdzi, że jest zwolennikiem J. Kaczyńskiego, a zarazem konsekwentnie uderza w PiS, którego przywódcą jest…J. Kaczyński (sic!). Gruby puder retoryki patriotycznej i umieszczanie na stronie „niby-Komitetu” informacji, ogłoszeń i tekstów (często skopiowanych z innych mediów) miłych dla ucha zwolennika prawicy oraz eksponowanie historycznego wykazu członków Komitetu i dawnych oświadczeń kamufluje fatalny stan rzeczy. Może to ambicja (jak uważają jedni), może brak umiejętności zespołowego działania (jak sądzą inni), a może coś gorszego (są i takie opinie wśród członków Komitetu; osoby te argumentują, że do „Solidarności” też przyłączali się różni ludzie i uwiarygodniali się czyniąc wiele radykalnego rejwachu). Jak jest naprawdę wie M. Delimat. Ja w każdym razie - jak wiele innych osób - postanowiłem trzymać się od jego „inicjatyw” jak najdalej.

  Roman Kowalczyk
 • @Kris Vegas
  //W mojej laickiej ocenie, jawne namawianie obywateli do porzucenia swoich praw i swobód obywatelskich//

  Proszę pokazac w którym miejscu mamy te prawa i swobody?

  W Anglii wystarczy 10 podpisów, a w Polsce wymaga sie 5 tys w tydzien?

  To swoboda?

  Mowię zreszta o całości prawa. Mandat prewencyjny w wys. 500 zł na niewłaczenie świateł [rzez zapomnienie, to swoboda?

  Jaka to swoboda, ze policja służąca mafii nosi bron, a nam nie wolno?
 • @Kaśka
  //o zagmatwanej struktura organizacyjnej i ogólnikowym programie//

  Tu nasz program
  http://circ.nowyekran.pl/post/22476,deklaracja-i-program-ugrupowania-fides-do-wszystkich-durniow-tego-swiata

  Program i język PIS nie rózni sie niczym od PO.
  Pytanie mamy krótkie do PIS- co stoi u żrdódeł prawa- Prawda Boga, czy wola ludu ( potomkowie żydobolszewii plus zmanipulowani lewacka propaganda katolicy)?

  Polska tradycja czy Rewolucja Francuska i żydobolszewicka?

  Nie chce nam PIS odpowiedziec, choc trąbimy po forach.

  I dlatego nie zagłosuje na PIS. Mam dosc kłamstw okraglostolowych.
 • VETO anarchia
  Po raz kolejny wychodzą najgorsze nasze cechy...

  1. Prywata i patrzenie jedynie na czubek własnego nosa(wariant optymistyczny tych inicjatyw...kłótnie na prawicy)
  2. Sprzedawczykowanie(wariant negatywny...akcje te świadomie mają unieważnić wybory, w których może wygrać PiS)

  Pożyteczni idioci w służbie służb!
 • @circ
  Agentura WSI i pożyteczni idioci robią wszystko, aby potrzymać PiS :) Dzięki Bogu środowisko NE to nie więcej jak 2% społeczeństwa. AMEN!
 • @cyborg59
  oj, chyba się nie doczekasz. Jak na oświadczenie lustracyjne P.Opary.
 • Te wybory już są nieważne!!!
  Wybory zostaną unieważnione jak PIS wygra wybory.
  Oto wam chodz i????
 • @Kaśka
  Dziękuję za charakterystykę M. Delimata.
  Teraz wszystko jasne. Typowy sabotażysta.
 • @mkj
  Mnie interesuje tylko to, czy PIS proponuje nam zmiane ustroju, czy tylko kosmetyczne "poprawki" i gre polityczna w obecnym ustroju lewackim, opartym na woli rewolucyjnego ludu i Marksie.

  Tylko to mówi mi cokowiek o tym, co mam popierac i kogo.

  Przepychanki wyborcze, ściema i ślepa wiara bez podstaw w realnej prawdzie mnie nie obchodzą.

  Nie zamierzam wiecej głosowac na własne wyobrażenia i marzenia.
  Przyglądam sie realnej prawdzie.
 • @circ
  tej realnej prawdy na NE nie znajdziesz, niestety.
 • @mkj
  Klepiesz o wygraniu PiS. My wiemy jak PiS wygrywa. Pokazał to w 2007 roku.
 • @mkj
  Środowisko NE to 2%? Ok. Liczy się jakość a nie ilość. Ogólnie w społeczeństwie tyle własnie jest elity.
 • @Kaśka
  Zadziwia mnie, skąd was biorą takich zaklapkowanych? Czas na waszą sektę nadchodzi.
 • @LechWolny
  Kolejny naiwny co spadł z drzewa i nie wie jaka data jest dzisiaj w Polsce.
 • @SledgehammerPL
  Podpisy zbierałem w wielu wyborach - nieraz i setki dziennie, ale zwykle jednak po śniadaniu, bo wtedy człowiek milszy do świata, a było to nawet jeszcze przed maturą, dawno, dawno temu... Teraz mam inne hobby.

  Mieć 21 dni i 5000 nie uciulac? Trzeba działać, nie udawać.
  To można w średnim mieście wojewodzkim nastukac 5-7 osobami w 2 tygodnie i 3tydzien zbierać te zapasowe 1000 czy 2000.

  Gdy ekipa nie umie nawet tego, to po co wogole startować?
  Jak chcecie sobie poradzić w prawdziwej polityce?
  - cytując znanego klasyka: To nie są opryski wiosenne.

  Może najpierw warto poćwiczyć lokalnie, tj. np. Gmina, Powiat, Samorządy, jakieś akcje charytatywne, tylko tak naprawdę, profesjonalnie, a potem dopiero dalej, to was terminy przestaną zaskakiwać.
 • @Kris Vegas
  Nieźle byś się nadawał w PO na wykształconych z dużych miast. Calkiem nieźle łapiesz po łepkach problem. I nawet potrafisz temu zaradzić:)
 • @radosław
  udam, że nie rozumiem.

  Ktoś wcześniej już opisał potencjalne zalety autora tego wpisu.

  Kontrargumentów nie przedstawiono, zatem o co tu jeszcze chodzi?
 • @Kaśka
  "Oświadczenie Ryszarda Opary
  Oświadczam, że Nigdy nie byłem związany, nie współpracowałem ani nie współdziałałem, z żadnymi służbami specjalnymi. Mam czystą kartę w IPN. NIGDY nie łączyła mnie współpraca czy działalność agenturalna z ludźmi, których spotykałem podczas mojej rozległej działalności biznesowej w Kraju i za granicą, a którzy obecnie są identyfikowani z jakimiś służbami specjalnymi.
  Oświadczam jednocześnie, że nie ingeruję w politykę redakcyjną Nowego Ekranu."
  Ryszard Opara

  http://dziennikarze.nowyekran.pl/post/14638,oswiadczenie-deklaracja
 • @Pawlo
  Pójdziemy wszyscy razem.
 • Kochani milosnicy demokracji i praworzadnosci ta wladza ma was gdzies
  i bez uzycia sily koryta nie odda zamist wypisywac bzdety na temat prawa lepiej zajc sie trescia tzn.jak napelniac butelki i jaka szmata ja korkowac ,
  jak sobie potrenowac rzycaniem buteki z woda do celu to sa konkrety innych juz nie ma w walce o Polske .
 • @Kris Vegas
  A na co niby te kontrargumenty ? Na ten zlepek "rozmijanych" treści?
 • @wiki
  Na to też przyjdzie czas:):)
 • @berecik
  http://carcajou.nowyekran.pl/post/18653,podziekowania-za-rozbijanie-ruchu

  Masz więcej tego shitu.

  P.S. Skąd niby wiesz na kogo będę głosować? O to jak powstawał KAT zapytaj komentatorkę "marie" tak się pisze.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031