Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
44 posty 46 komentarzy

Wrocławski Komitet

Wrocławski Komitet - Wrocławski Komitet Patriotyczny serdecznie zaprasza wszystkich patriotów, którzy chcą aktywnie działać na rzecz zjednoczenia Narodu Polskiego i naprawy Rzeczypospolitej: kontakt@wroclawskikomitet.pl

Ale czy Wy tej Polski jeszcze w ogóle chcecie?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pośród konferencyjnego bajania i narzekań, oratorskich tyrad i ostentacji niemożliwości ginie Polska.

Sprzedawane za bezcen i rozkradane są resztki państwowego majątku. Naród systemowo pozbawiany jest podstaw materialnego bytu. Zapada się przestrzeń obywatelskich wolności a sprawiedliwość praktycznie nie istnieje. Nędza i bezdomność stają się codziennością Polaków, a ratunkiem, wygnanie za chlebem. Opresyjne prawo zabija ducha potomków największych w Europie rycerzy i tworzy z nich rzesze niewolników.

Ale dla wielu z Was to za mało, wciąż za mało. Jeszcze można bezpiecznie stać z boku, tylko się przyglądać. Gruba, czarna jak przekleństwo, kreska, wiedzie wprost do okrągłego stołu, a tam koło fortuny podzielone na krzyż daje Polakom, od czasów magdalenkowej biesiady, ten sam wybór - zagładę. Wystarczy i tym razem tylko zagrać, ulec wrażeniu wolności i kolejny raz postawić na zdradę, na własną zgubę.

Nie wierzę, że nie widzicie tego co się dzieje z Ojczyzną. Nie ma takiego bielma i takiej głupoty, aby były w stanie przysłonić ten obraz rozpaczy. Nie ma Polskiego Serca, które by nie poczuło bólu mordowanej Matki. To dlaczego nic nie robicie? Jest jeszcze za wcześnie, czy może już jest za późno? Jaką opcję wybierzecie, aby usprawiedliwić beztroskę trawionego czasu?

O tak. Coraz głośniejszy rozlega się szum; jest źle, trzeba ratunku i zmiany, ale „Kto ma to zrobić?”. Stawiając jednak tak sprawę swojej odpowiedzialności za Ojczyznę oszukujecie siebie i innych. Dajecie świadectwo braku obywatelskiej dojrzałości i nieprzystojnego strachu. Nie macie odwagi się przyznać, że tak naprawdę interesuje Was tylko to; kto ma to zrobić za nas? Oto jest dzisiaj brutalna rzeczywistość traktowania Interesu Narodowego przez wielu Polaków.

Kiedy wreszcie zrozumiecie, że nikt za nas tego nie zrobi; że za to, żeby nikt za nas tego nie robił nasi Przodkowie wylali morze krwi. Kiedy pojmiecie, że stojąc z boku, pozwoliliście, aby zrobiono z Ojczyzną to, nad czym dzisiaj załamujecie ręce?. Jakże więc podstępne to pytanie i jakże zdradziecka postawa.

Dosyć już tej niemej zgody, dosyć biernego cierpiętnictwa. Jeżeli dzisiaj zadajesz pytanie; „Kto ma to zrobić?” to wiedz, że nie ma osoby bardziej do tego powołanej od Ciebie. Nie wstydź się Polski, nie pozwól Jej zniszczyć, bo bez Niej zginiesz, Ty i twoja rodzina.

Będą Was zniechęcać, będą Wam wmawiać, że przecież macie już partie, jakie tylko chcecie; opozycyjne i rządzące, daliśmy wam „demokratyczny wybór”, mace na kogo głosować - wybierajcie!!!

Ale to wszystko kłamstwo. Aby ocalić Polskę trzeba się zorganizować i wyłonić prawdziwie Narodową Reprezentację. Już teraz, zanim napuszczą Was na siebie i na karkach zacisną duszące pętle, zanim wstawią kolejny stół a gmatwanina grubych kresek zabierze nam resztki wolności.

 

Naród musi odzyskać Ojczyznę.

Chciejcie Jej. Chciejcie Wielkiej Polski.

Musicie Jej zapragnąć, a pragnąc, będziecie mogli Ją podnieść i obronić.

Nie bójcie się tysiącletniego dziedzictwa; wielkiej historii i szlachetnej tradycji, to wielka odpowiedzialność, ale znajdziecie w sobie siłę by jej sprostać - jesteście Polakami.

Nie bójcie się przytłaczającego ciężaru godności i honoru Narodu Niezwyciężonego, udźwigniecie go – jesteście Polakami.

Nie bójcie się Wielkości, ona jest w Was – jesteście Polakami.

 

//www.wroclawskikomitet.pl/komitet/ogloszenia/item/429-ale-czy-wy-tej-polski-jeszcze-w-og%C3%B3le-chcecie?

KOMENTARZE

 • @autor
  jako uzupełnienie:
  http://www.wroclawskikomitet.pl/komitet/ogloszenia/item/428-krzysztof-chrobot-poleca-aktywi%C5%9Bci-pis-s%C4%85-przeciwni-powstaniu-nowej-partii-narodowo-chrzescija%C5%84skiej
  i.. od razu lepiej. A przynajmniej coś więcej wiadomo o co w tym chodzi...
 • macie już partie, jakie tylko chcecie;
  - z porażającą ilością członków.

  Co było dobre pod Termopilami nie przekłada się na współczesne machloiki.

  "cud' w Wałbrzychu.-

  Ile "cudów' puszczono płazem?

  Jak Partyja z 30.000 członków może kontrolować podstawowe procesy -
  Loże i kanapy.
 • Wrocławski Komitet
  Dobitne!
 • „Sprzedawane za bezcen i rozkradane są resztki państwowego majątku.”
  Nieważne. Ważne, że ingerowanie państwa w gospodarkę uniemożliwia nam produkowanie bogactwa.

  ===============================================
  „Gruba, czarna jak przekleństwo, kreska, wiedzie wprost do okrągłego stołu, a tam koło fortuny podzielone na krzyż daje Polakom, od czasów magdalenkowej biesiady, ten sam wybór - zagładę.”
  ===============================================

  A zagładę popiera każdy, kto popiera ingerowanie państwa w gospodarkę.


  I uwaga ogólniejsza. Tego się nie miesza. Jak polityka, to nie poezja, jak poezja, to nie polityka.
 • @Wrocławski Komitet
  A czy naprawdę jesteście pewni, że Kaczyński życzy sobie Waszego (w domyśle - naszego) poparcia. Czy czasem to poparcie nie wepchałoby mu władzy do ręki, której panicznie się boi?

  Przecież oni (PiS) idzie do wyborów z gołymi rękami! On chce być drugi.
 • Ilustracja w dziesiątkę.
  Właśnie one nas gubią.
  Modliszki, z pozorem poprawności, religijności, liberalizmu.
  Ale to tylko sztafaż, atrapa, by dopaść ofiarę i wykorzystać.
 • @brian
  Tomaszu


  Tobie obraz Jarosława Kukowskiego kojarzy się z modliszkami,....Kazdy widzi to co ma w duszy. Nie widzisz tu golasków oskubanymch przez paskarskie podatki ze swojego majątku (straciły biedne ptaszki piórka wszystkie), golasy które chleją wódę, gadając o Ojczyźnie Polsce.
  A małe główeczki, które podległy obróbce medialnej nie przyciągnęły Twojej uwagi. Mówisz, że jesteś PiS-owcem

  Zwóć uwagę, że gołe ptaszyska kojarzą Ci się tylko z owadami -modliszkami, a modliszki dalej kojarzą Ci się tylko z zamaskowanymi liberalami oraz dewotami. Wierzysz w to, że liberałowie gospodarczy oskubaliby te ptaki do golasa - tak czynią wyłącznie socjaliści (komunisci wymarli jak dinozaury lub przefarbowali się na socjalistów). Socjalisci golą nawet łysych.

  Określasz się jako antykomunista - super, ale czy jestes przeciw liberalnej gospodarce, a za gospodarka socjalistyczną, sterowaną przez państwo?

  Nie chcę Ciebie dopaść ani Ciebie wykorzystać, nurtuje mnie tylko czy jesteś socjalistą świadomym, czy nieświadomym?
 • Socjalistą?
  Po prostu grafika skojarzyła mi się z owadami, mającymi charakterystyczną, wieloznaczną nazwę, nie z oskubanymi człekokurakami.
  A że nie wiem "co poeta chciał powiedzieć"?
  Cóż, już Pani od Polskiego w szkole średniej stwierdziła, że nic ze mnie nie będzie, bo moje interpretacje są: dziwaczne, nielogiczne(czyli pod prąd jej sugestii) oraz ogólnie anty i obrazoburcze, siadaj dwója.
  A obraz modliszki skojarzył mi się z WSI-owymi pseudoliberałami, którzy obecnie dorwali się do koryta.
  A teraz mają nawet milczące, lub Pieronkowato- Dziwiszowate Po-parcie dużej części Episkopatu.
  Dlatego, nie dziw się memu pierwszemu wrażeniu.
 • @brian
  oki. czasem na obraz należy długo patrzec, a czasem liczy sie pierwsze ulotne wrażenie... nic to....na szczęście każdy widzi to co ma w duszy....poszukaj skąd u Ciebie ta modliszka....może kozetka u pszychoterapełty....może cyganka prawdę Ci powie....może jakiś sennik....lub inne bzdury....hhhhiiii, hhhhiiii

  Najważniejsze, że nie jesteś socjalistą
  Pozdrawiam
 • Popatrz na mój komentarz u Drussa.
  Też nieoczekiwana interpretacja tekstu o programie Kameleon.
  No i moja notka "Dyro".
 • @thot
  A może to są lemingi Panowie? Jestem dobra w rozumieniu znaczeń w sztuce, więc może to ja mam rację? Lemingi, nie lemingi. Pisz Pan ... Ale chyba nie o to chodzi w komentowanym tekście. Socjalista, nie socjalista? Pisz Pan socjalista. (Panna, nie panna. Pisz Pan panna - dowcip rodem z PRL, o inteligencji milicjantów; zawsze mi się podobał, chociaż nie jest specjalnie wyszukany; mogę go przytoczyć, jeśli zechcecie; chociaż to też nie na temat). Prawdą jest, że komentarz wizualny do tego tekstu jest świetny. Porażająco mocny. Katastroficzny. Zawsze z ciekawością czekam na na te komentarze u autora tego blogu. Świetne. Zawsze dodają jeszcze jedno piętro znaczeniowe. Gratulacje.
 • Szacunek
  jak wyżej.
 • @nikander
  :D)))

  Dobrze w końcu mądrego poczytać....
 • generalnie zgadzam się z tezami ale,
  nie ten przywódca, nie ta partia. Istnieje ogromna potrzeba stworzenia nowej partii, bez uwikłań z przeszłością i bez powiązań personalnych z ludźmi którzy dotychczas maczali ręce w "niby" rządzeniu naszą ojczyzną. Powiem brutalnie więcej, żadna z osób które do tej pory zasiadała w sejmie lub senacie nie powinna mieć prawa wstąpienia do nowej partii. Już najwyższa pora aby skończyły się żarty, najwyższa pora aby politycy zaczęli odpowiadać za swoje czyny. Już najwyższa pora aby wyborcy mieli możliwość oceny swego kandydata i w razie gdy ten nie spełnia ich oczekiwań i obietnic, możliwość odwołania go. Już ostatni czas przed nadchodząca katastrofą aby się opamiętać i zacząć myśleć tylko i wyłącznie o losach obywateli zapominając o prywacie i "kolesiach". Ja malutki obywatel tego kraju, już mam tego dość. Pamiętajcie, jeden malutki nie może nic, ale kilka milionów malutkich zmiecie Was Wielkich w kilka sekund. To już ostatni dzwonek. Ja mam dość !. Nie chce Tuska, ale i z Kaczyńskim mi nie po drodze. Ja chcę aby rządził mną człowiek pełen pokory i poszanowania prawa. Człowiek który szanuje swego przeciwnika politycznego i walczy z nim tylko i wyłącznie na argumenty. Przeciwnik polityczny nie może być jego wrogiem. Każdy człowiek zasługuje na szacunek !. Ja obywatel RP tego chcę i tak być musi. Może nie dzisiaj, ale ten dzień jest bliższy niż wszystkim rządzącym się wydaje.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031